Dizajn w Kato - Dizajn i proces w Katowicach

Koncert Dizajn w Kato - Dizajn i proces w Katowicach - 24-05-2017

Koncert Dizajn w Kato - Dizajn i proces w Katowicach

Kato

24.05.2017 18:00

Katowice(Śląskie) - Kato


Dizajn i proces

Istnieje wiele definicji i opinii na temat procesu projektowego. Niezależnie od różnic poglądów, można się zgodzić, że zakłada on określone postępowanie, czyli planowanie i kształtowanie przebiegu wykonywania dowolnej czynności z myślą o realizacji pożądanego i przewidywanego celu (A. Pawłowski). Z pewnością proces projektowy to nie jest faktyczne działanie, a jedynie jego model, którego konstrukcja zależy od celu powstającego projektu, potrzeb odbiorców, możliwości i aktualnego stanu wiedzy zespołu realizującego projekt.

Czy mimo to można mówić o pewnych stałych modelach procesu projektowego, reprezentatywnych dla określonych dziedzin lub celów? Czy istnieją wzorce lub wzorowe modele procesów projektowych, które mogą stanowić punkt odniesienia dla każdego nowego projektu? Gdzie tkwią pułapki w myśleniu o procesie projektowym lub w trakcie jego trwania?

Goście:
Łukasz Szczęsny – członek zespołu CODE Design, gdzie jest zaangażowany w rozwój oferty klientów w oparciu o service design oraz w audyty wzornicze. Poza tym współorganizator i moderator warsztatów w ramach lokalnych edycji Design Thinking Week oraz w ramach Katowice Service Jam. Koordynator wieczornych spotkań Design Thinking MeetUp Katowice. W wolnych chwilach czyta książki – na zmianę biznesowe i fabularne – słucha muzyki i gra w karty z serii Magic: The Gathering.

Marcin Piotrowski – pracuje w Play w Zespole Projektowania Doświadczeń (User Experience Design). Nie jest projektantem, nie projektuje, ale dzięki wykonywanemu zawodowi znajduje codzienną radość z pracy z projektantami. Amatorsko interesuje się różnymi obszarami projektowania. Czysto teoretycznie i jedynie krytycznie. Od czasu do czasu publikuje na blogu uxonline.

Andrzej Sobaś – projektant rzeczy dla ludzi.
Uczy projektowania ergonomicznego na Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a od 1980 roku prowadzi działalność projektową w zakresie wzornictwa przemysłowego. Zaangażowany w zespoły eksperckie „Design Silesia” i „Design Silesia II”; Śląską Radę Innowacji przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz zespół ekspercki „Zamku Cieszyn” (2003-2011).



Powiązane