Koncert

Before Tauron Nowa Muzyka - Medeski, Martin&Wood

Before Tauron Nowa Muzyka - Medeski, Martin&Wood

Medeski - Martin - Wood

22.04.2012 19:00

Chorzów (Śląskie) - Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1

RSS wybieram sięCeny biletów:
    - 190 zł / 170 zł / 150 zł / 130 zł


Medeski, Martin & Wood kolejnymi gwiazdami cyklu
Before Tauron Nowa Muzyka .

Dwadzieścia lat działalności na nowojorskich scenach, wieloletni kontrakt płytowy z zasłużoną wytwórnią Blue Note i występy u boku tak różnych sław, jak John Zorn, Iggy Pop, czy John Scoffield to tylko kilka elementów składających się na legendę Medeski, Martin & Wood. Trudno znaleźć inne jazzowe trio, które tak skutecznie wyszłoby poza getto miłośników rozbudowanych improwizacji i dotarło ze swoją muzyką do słuchaczy, którzy na co dzień omijają jazzowe nagrania. O sile tej grupy stanowi przede wszystkim umiejętność przekraczania wszystkich muzycznych granic i niesamowity talent w tworzeniu kompozycji zdolnych poruszyć odbiorcę wychowanego na chaotycznym strumieniu współczesnych radiowych przebojów. Nowojorscy muzycy bez najmniejszego skrępowania sięgają po rozwiązania z lat 70-tych ubiegłego wieku, wzorując się na brzmieniach funka i soulu z tamtej epoki, często też urządzają sobie śmiałe wycieczki w stronę jazz-rockowego fusion, łączą jednak to wszystko z zupełnie współczesnym upodobaniem do hip-hopowych rytmów oraz rozbudowanych improwizacji, które bardzo często przechodzą w hipnotyczne, transowe utwory taneczne. Charakterystyczne brzmienie zespołu to przede wszystkim zasługa  Johna Medeskiego, który w ciągu dwóch dekad działalności na scenie udowodnił, że nie straszny mu żaden instrument klawiszowy i niezależnie od tego, czy gra na klasycznym fortepianie, czy na hippisowskich Hammondach czy też na zapomnianym już nieco dzisiaj klawinecie, wszystkie jego utwory mają ten natychmiast rozpoznawalny groove, który przysporzył grupie olbrzymie grono fanów na całym świecie.

Każdy koncert Medeski, Martin & Wood to kilkadziesiąt minut doskonale przemyślanego i wyreżyserowanego szaleństwa, podróż przez różne style i gatunki, których nic pozornie nie łączy, po za tym, że stają się punktem wyjścia do rozbudowanych improwizacji. Wirtuozeria całej trójki muzyków pozwala im przeskakiwać w obrębie jednego utworu od akustycznego techno na bas i dwa klawisze fortepianu do kompletnie atonalnych fragmentów, których nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie free-jazzowej awangardy spod znaku Ornette’a Colemana czy Erica Dolphy’ego. Zespół od lat nie ustaje w poszukiwaniach nowych środków wyrazu, włączając do swojego repertuaru zarówno klasyczne tanga Astora Piazzoli, jak i punkowe numery The Stooges, a każda kolejna płyta pokazuje, że nie ma takiego gatunku muzyki, z którego nie potrafiliby wydobyć dźwięków, zmuszających publiczność do tańca. Nic więc dziwnego, że to właśnie ich uznaje się za jedną z najważniejszych kapel w obrębie sceny nu-jazzowej i nu-soulowej oraz głównych inspiratorów nurtu, z którego na przełomie wieków wyrosły takie zjawiska, jak The Menahen Street Band czy El Michels Affair.

Chcąc uświetnić dziesiątą rocznicę działalności katowickiego Jazz Clubu Hipnoza, stawiamy na zespoły które w perfekcyjny sposób łączą różne tradycje i źródła, tworząc przy tym muzykę na wskroś współczesną, wypełnioną taneczną energią i niecodziennymi pomysłami, dlatego też nie mogliśmy zapomnieć o tych klasykach.. I to właśnie oni będą kolejnymi artystami, jakich zaprezentujemy Wam podczas tegorocznego cyklu imprez Before Tauron Nowa Muzyka, odbywającego się w różnych miastach na terenie Polski. Tym razem chcemy zaprosić was 22 kwietnia do chorzowskiego Teatru Rozrywki, gdzie odbędzie się pierwszy na Śląsku koncert tria Medeski, Martin & Wood, które pojawi się z przekrojowym materiałem, wybranym z całych dwóch dekad twórczości. Liczymy na to, że ten występ wprowadzi Was w doskonały nastrój przed sierpniowym festiwalem, kiedy to na scenach rozstawionych na terenie budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego pojawią się dziesiątki wykonawców, w mniej lub bardziej oczywisty sposób nawiązujących do dokonań tej legendarnej supergrupy.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach od 23 do 26 sierpnie 2012 roku na terenie Muzemu Śląskiego w Katowicach. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.W dniu 22.04.2012 w miejscowości Chorzów (woj. Śląskie) wystąpi Medeski - Martin - Wood
Koncert odbędzie się w/na Teatr Rozrywki przy ul. M. Konopnickiej 1.
Zapraszamy na koncert Medeski - Martin - Wood w Chorzowie.


Informator koncertowy na e-mail - Chorzów

Sprawdź inne koncerty w Chorzowie

Wasze komentarze

Aktualności

1 2 3 4 5
21-10-2014-12:36:17

"Big Lebowski" po raz pierwszy na winylu

Soundtrack do filmu "Big Lebowski" doczeka się pierwszego winylowego wydania.więcej
21-10-2014-12:28:00

Soundtrack do "Strażników galaktyki" na kasecie

Ścieżka muzyczna do filmu "Strażnicy galaktyki" doczeka się wydania na kasecie.więcej
21-10-2014-10:41:52

Thurston Moore pokazuje "Speak to the Wild"

Thurston Moore opublikował nowy teledysk, "Speak to the Wild".więcej
21-10-2014-09:59:54

Tulisa wraca z "Living Without You"

Tulisa opublikowała w sieci nową piosenkę. więcej
21-10-2014-09:46:08

Action Bronson i Joey Bada$$ wspierają Freddiego Gibbsa i Madliba

Action Bronson i Joey Bada$$ pojawili się gościnnie w nowym nagraniu, które przygotowali Freddie Gibbs i Madlib.więcej
21-10-2014-09:15:49

Theory of a Deadman z pomocą Alice Coopera

Do sieci trafił nowy teledysk zespołu Theory of a Deadman.więcej
21-10-2014-09:11:16

Dwie nowe piosenki St. Vincent

St. Vincent szykuje nowe, małe wydawnictwo. więcej
21-10-2014-08:59:56

Taylor Swift zaprasza do Nowego Jorku

Taylor Swift opublikowała nową piosenkę zatytułowaną "Welcome to New York". więcej
21-10-2014-01:14:48

Paul McCartney z perkusistą Led Zeppelin

Paul McCartney zamieścił w sieci utwór, który nagrał wspólnie z John Bonhamem, nieżyjącym już perkusistą Led Zeppelin.więcej
21-10-2014-01:12:50

Ariel Pink przedstawia czarną balerinę

Ariel Pink opublikował nowy utwór zatytułowany "Black Ballerina".więcej

Informator koncertowy - zapisz się!

Zapisz się do informatora koncertowego!

Co tydzień otrzymasz od nas przygotowaną specjalnie dla Ciebie listę koncertów odbywających się w Chorzowie.


Nie, dziękuję