Śnieżka Czad Festiwal - Dzień 2


Śnieżka Czad Festiwal

Śnieżka Czad Festiwal to nowa forma muzycznego świętowania, organizowana w ostatni weekend wakacji na terenie ośrodka sportowego w Straszęcinie. Dziennie na jednej scenie pojawi się ok 6 zespołów, ponad 8 godzin muzyki. Festiwal to nie tylko muzyka ale to też atmosfera,  bogata oferta gastronomiczna i przysparzające niezapomnianych wrażeń wesołe miasteczko. Czadowy festiwal to impreza na której nie może was zabraknąć.


Dzień 1
Sabaton
Dżem
Coma
Mesajah
Strachy na Lachy
Totentanz
Koniec Świata
Ubuntu
Dzień 2
Jaya The Cat
IRA
TSA
Happysad
Luxtorpeda
Jamal
Grubson
Gooral
Bob One & Bas Tajpan


SABATON

Kończył się rok 1999, świat przygotowywał się na nowe milenium a ludzie we wszystkich jego zakątkach czekali by zacząć świętować.
Tymczasem w Szwecji pięciu młodych mężczyzn połączyło swoje siły aby tworzyć muzykę która była ich pasją, owa muzyka znana była jako Heavy Metal. W posiadłości nieopodal strasznych krajobrazów starej kopalni Falun duch i dźwięk Sabatonu zaczął przyjmować swoją formę.W zimnych i mrocznych dniach roku 2000 pierwsze utwory stały się nieśmiertelne dzięki studiu nagraniowemu Abyss i jego legendzie imieniem Tommy Tägtgren. Wynikiem sesji było pokazanie się światu oraz wspaniałe zwycięstwo w największym konkursie muzycznym północnej Europy.


JAYA THE CAT

Zespół grający muzykę reggae / ska / punk rock. Pochodzą z Bostonu, Massachusetts (USA), obecnie z siedzibą w Amsterdamie, w Holandii. Powstali w 1998 roku i mają na koncie cztery pełnometrażowe albumy studyjne, grali na wielu festiwalach, takich jak:  Vans Warped Tour, Lowlands, Rebellion, Pukkelpop, Ruhrpott Rodeo and the Spirit Festival.


LUXTORPEDA

Zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa.


STRACHY NA LACHY

Strachy Na Lachy To formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze. W tym składzie, po dwóch próbach w Pile, jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze we wrześniu 2001 roku zagrali ponad dwugodzinny koncert w Legnicy. Wkrótce zmienili nazwę na Grabaż i Strachy Na Lachy . W lutym 2003 roku Strachy podpisały kontrakt płytowy z SP Records, w efekcie czego, w pilskim Studio „Q”, pod okiem Toma Horna, powstała debiutancka płyta „Strachy Na Lachy. Z tej płyty największym przebojem jest piosenka Raissa, do dziś żelazny punkt każdego koncertu grupy. Do grupy dołączyli Kuzyn- perkusja oraz Anem – klawisze. Do dziś zagrali setki niezpomnianych koncertów, przekazując w nich swoją pozytywną energię.


IRA

Polski zespół rockowy założony w 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka[6]. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia.


COMA

Przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu zespół zyskał popularność koncertując u boku Kazika, Sweet Noise, Acid Drinkers i T.Love. Zespół w 2001 roku dotarł do ostatniego etapu przesłuchań konkursu debiutów w Opolu, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie w 2004, a 15 marca 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock – za płytę Pierwsze wyjście z mroku. W 2007 roku, zespół otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach: „Album roku – rock/metal” za Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków oraz „Zespół roku”. W tym samym roku, zespół otrzymał również nagrodę publiczności Przystanku Woodstock „Złotego Bączka”. W 2009 roku zespół otrzymał kolejne 2 Fryderyki w kategoriach: „Zespół roku” oraz „Album roku – rock” za swój ostatni krążek „Hipertrofia”, a wokalista grupy – Piotr Rogucki został wyróżniony statuetką Fryderyka w kategorii „Wokalista roku”.


MESAJAH

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Dobrze znany jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz, z którym w 2003 roku rozpoczął swoją przygodę z muzyką. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie równoległej solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów.


JAMAL

Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Jamal „Miłość” – nowy album już 8 października! Warto. Nawet jeśli czekać na taki album trzeba kilka lat, a od „Urban Discotheque” minęło pięć. „Jeśli ta płyta wyszłaby wcześniej, byłaby po prostu słaba. Dojrzałem, wszyscy potwornie dojrzeliśmy, a to wymaga czasu. Gojenia ran i marnowania blizn. Oprócz tego całe mnóstwo przyziemnych historii. Ale moja babcia zawsze mówiła, że na dobre się czeka”.
Płyta, na która składa się 13 kompozycji, zaskakuje gitarowym brzmieniem, rockowymi riffami i melodyjnością, ale to wciąż jest Jamal! „Dla starych znajomych to nawet pewnie bardziej ja. To powrót do czasów, kiedy miałem 17 lat i pisałem mnóstwo wierszy, mnóstwo piosenek. Teraz w pewnym sensie wróciłem do tej wrażliwości.” Nad produkcją albumu czuwał Gienia, na co dzień członek zespołu, a miksami zajął się Marcin Bors.
Pierwszy kawałek z albumu – „Defto” miał swoją premierę ponad rok temu, a klip do piosenki obejrzało prawie 9,5 miliona internautów. Drugim singlem będzie utwór „Peron”.
Teksty autorstwa Mioda są do bólu prawdziwe i szczere. „Ta płyta to emocjonalność dokładnie na te czasy. To odbicie. Młodzi, 30-letni mieszkańcy wielkich miast, robiący swoje kariery, żyjący w oszałamiającym tempie, wracają do miłości. Dojrzeli. Zrozumieli. Taka jest ta płyta”.

„Miłość” – album –  premiera 8.10.2013
„Peron” – singiel – premiera 11.09.2013


TSA

Polski zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Zespół zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, jednakże pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się dopiero w 1983 roku. TSA cieszył się znaczną popularnością w Polsce sprzedając się w kilkusettysięcznych nakładach, grupa pozostaje aktywna do dzisiaj w składzie uznawanym za klasyczny.


GRUBSON

Pierwsza styczność GrubSona z kulturá Hip-Hop & Rap odbyła się w 1993r. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu – Hudemu, który promował tą niesamowita kulturę w rodzinnym mieście Rybnik.  GrubSon zaczął działać w tym kierunku na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała ekipa „Po-3na Różnica” (Twórca, Max, Rav), gdzie tracki nagrywane były w piwnicy na szpule oraz na różnego rodzaju sprzętach grających (bumboxy itp.). 2 lata później do ekipy dochodzi Jaco dlatego też skład zmienia swoją nazwę na „Czwarta Zmiana” a/k/a „Twórca Skład”. Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKŁAD – „Przez cały czas” w 2001r. zespół rozpada się. GrubSon jednak nie rezygnuje.


KONIEC ŚWIATA

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival. Na sześciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną.


BOB ONE & BAS TAJPAN

Bas Tajpan i Bob One od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”. Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach.


DŻEM

Zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa założony w 1973 roku przez braci Adama i Benedykta Otrębów oraz Pawła Bergera. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.


HAPPYSAD

Styl happysad najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Jednak wokalista, Jakub Kawalec, określił swoją muzykę jako rock regresywny, jednocześnie odcinając się zdecydowanie od nurtu punk rock.


GOORAL

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do fryderyków, wygraną na Radio Waves Festiwal i udźwiękowienie filmu Franka Hurleya „South” z 1919 roku.


TOTENTANZ

Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. TOTENTANZ porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych – krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia. Dorobek TOTENTANZ to trzy płyty: NIEBÓL i ZIMNY DOM oraz INNI – bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku – Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! – doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.


UBUNTU

Gdzieś pomiędzy wszystkim inspirującymi nas stylami istnieje jedna styczna, gdzie głos zabiera UBUNTU. W 2013 roku z wielką pasją zaczęliśmy realizować nasze marzenie.  Plan muzycznego projektu który nie ograniczał by nas pod żadnym kątem. Ba aby nawet tych kątów  nie posiadał , muzyka to wielki Kosmos możliwości a my chcemy stworzyć w nim „czarną dziurę”, miejsce gdzie można chłonąć liczne gatunki muzyczne, ponieważ nie tylko same pozory są piękne, piękne są „zakamarki i uliczki” każdego stylu muzycznego następnie zgromadzona energia uchodzi z wielkim  wybuchem i przechodzi przez pryzmat pięknego, spokojnego jak i energicznego klimatu reggae…pytasz co z tego wychodzi, gdzie to się mieści? To jest tu i teraz a my jesteśmy….UBUNTU. Aby dać wam właśnie tą Energie!



Więcej informacji na stronie:
www.czadfestiwal.pl
www.facebook.com/czadfestiwal

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.



Powiązane