Behind The Trees - Artur Rojek, Kaliber 44, Smolik, The Dumpling, Organek i Terrific Sunday w Mysłowicach

Bilety na koncert Behind The Trees - Artur Rojek, Kaliber 44, Smolik, The Dumpling, Organek i Terrific Sunday w Mysłowicach - 13-09-2014

Koncert Behind The Trees - Artur Rojek, Kaliber 44, Smolik, The Dumpling, Organek i Terrific Sunday w Mysłowicach

Smolik , Artur Rojek , KALIBER 44

13.09.2014 16:00

Mysłowice(Śląskie) - Słupna Park


Behind The Trees Festival

Mysłowice wracają na festiwalową mapę Polski. W jednym z najważniejszych dla Polskiej muzyki mieście znowu będzie mieć miejsce festiwal muzyczny z prawdziwego zdarzenia. Mamy nadzieję, że wydarzenie to którego pierwsza edycja odbędzie się 13.09.2014, otworzy nową kartę w muzycznej historii tego miasta.

W wyjątkowym i klimatycznym miejscu jakim jest Słupna Park, zagrają najwięksi Polscy artyści oraz najlepsi tegoroczni debiutanci.


Artur Rojek

Kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Tyleż idol, co autorytet (a to wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze). Człowiek z monopolem na sukces – czego się nie dotknie, zawsze mu wychodzi. Współtwórca i lider Myslovitz, z którym wydał 9 albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował ponadto z  Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu.

Mimo pracy nad OFF Festiwalem Artur Rojek znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu. Płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń” ukazał się 4 kwietnia 2014 roku nakładem Kayaxu.

facebook.com/artur.rojek.official
www.arturrojek.pl


Smolik + Goście

ANDRZEJ SMOLIK to jeden z  najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, jedyny który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński, K. Krawczyk czy Maryla Rodowicz i Maria Peszek), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty.

Dotychczasowe 4 albumy sygnowane nazwiskiem Smolika spotkały się z wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej.

Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych.

Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzają to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach np.: TRENDY ELLE, bardzo prestiżowy „Paszport Polityki“, Fryderyk za produkcje roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword. Na początku 2008 roku Smolik został wyróżniony nagrodą Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.

Ostanie dzieło SMOLIKA „The Trip” z 2012 roku to bezprecedensowy przykład współpracy między filmowcami a muzykiem. To transmedialny projekt składający się z filmu, jego wersji interaktywnej, koncept albumu autorstwa Smolika oraz projektu fotograficznego.

facebook.com/smolikmusic
kayax.net/artysta/smolik/


Kaliber 44 + Liveband

Grupa powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy nastoletnich raperów, braci Michała Martena znanego jako „Ś.P. Brat Joka” i Marcina Martena występującego pod pseudonimem „Lord MM Dab”. Wkrótce potem do zespołu dołączył Piotr Łuszcz występujący jako „Mag Magik I”. Początkowo zespół współpracował z katowickimi raperami Rafałem „Jajonaszem” Łukaszczykiem i Rafałem „Gano” Wywiołem. Teksty pisane były w języku angielskim, natomiast z muzyka była oparta na gitarowych riffach. Pierwsze nagrania tria ukazały się na kasecie magnetofonowej pt. Usłysz nasze demo. Kolejne dwa lata formacja spędziła na produkcji kolejnych nagrań i poszukiwaniach wydawcy. Utwory Kaliber 44 trafiły m.in. do zorientowanej na muzykę rockową i heavymetalową wytwórni Metal Mind Productions, która odrzuciła materiał. Ostatecznie grupą zainteresował się Sławomir Pietrzak, właściciel firmy S.P. Records.

Grupa zadebiutowała w 1996 utworem pt. „Magia i miecz”, który ukazał się na kompilacji pt. S.P. Tego samego roku ukazał się także debiutancki album studyjny formacji zatytułowany Księga Tajemnicza. Prolog. Wydawnictwo cieszyło się dużą popularnością i uznaniem wśród krytyków jak i fanów, sprzedając się w nakładzie 100 000 egzemplarzy. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów „Magia i miecz” oraz „Plus i minus”, którego treść dotyczyła obaw Łuszcza przed zakażeniem wirusem HIV. Członkowie grupy wykonywaną muzykę określili jako hardcore psycho rap lub magia i miecz, w nawiązaniu do promującego album utworu. Gościnnie w nagraniach wzięła udział grupa 3xKlan, która niespełna rok później wydała album Dom pełen drzwi inspirowany debiutem katowiczan.

W listopadzie 1997 roku na kompilacji Hip-Hopla został opublikowany utwór pt. „A może tak, a może nie”, który był zapowiedzią drugiego albumu grupy. W 1998 roku ukazał się drugi formacji album pt. W 63 minuty dookoła świata. Materiał stanowił odejście od konwencji hardcore psycho rapu, czego przyczyną były m.in. problemy z wykonaniem piosenek z debiutu na żywo. Wydawnictwo było promowane utworem „Film”, do którego został zrealizowany teledysk. Utwór był także notowany na listach przebojów Polskiego Radia Szczecin i Programu Trzeciego PR. Drugi album grupy również cieszył się powodzeniem, uzyskał on wkrótce status złotej płyty. Tego samego roku w wyniku nieporozumień na tle artystycznym z pozostałymi członkami grupy Łuszcz odszedł z grupy Kaliber 44. Również w 1998 roku oficjalnym członkiem formacji został Sebastian Filiks znany jako „DJ Feel-X”.

W 2000 roku ukazał się trzeci album Kaliber 44 zatytułowany 3:44. Popularność pochodzącego z płyty utworu „Konfrontacje”, notowanego na listach Polskiego Radia nie miała jednak przełożenia na sukces komercyjny trzeciego wydawnictwa. Nagrania zadebiutowały na 49. miejscu zestawienia OLiS, z którego wypadły po tygodniu. Pod koniec 2000 roku samobójstwo popełnił były członek formacji Piotr „Mag Magik I” Łuszcz. Wkrótce potem Michał „Joka” Marten wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Marcin „Abradab” Marten podtrzymywał działalność koncertową zespołu do 2003 roku, kiedy to podjął się solowej działalności artystycznej. Niespełna rok później ukazał się solowy debiut rapera pt. Czerwony album (2004). W międzyczasie, niespełna po trzech latach do ojczyzny powrócił Michał „Joka” Marten. W latach późniejszych bracia Martenowie sporadycznie razem koncertowali. Według Marcina „Abradaba” Martena anonsowane w mediach koncerty Kaliber 44, które odbyły się po 2003 roku w rzeczywistości nie stanowiły o reaktywacji zespołu.

W 2013 roku grupa wznowiła działalność. Pierwszy występ zespołu odbył się na Open'er Festival, gdzie trio wystąpiło z udziałem instrumentalistów, tzw. "żywym zespołem". Równolegle działalność wznowił koncertowy skład towarzyszący K44 - Baku Baku Skład

facebook.com/sprecords.kaliber44


The Dumplings

Fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensacją muzyczną 2013 roku w Polsce. The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Efekt ich poszukiwań muzycznych uwiódł ponad 25 tysięcy fanów zespołu na fecebooku, oraz przyniósł nagrody magazynu Hiro w kategorii: Przyszłość Roku i Odkrycie Roku przyznane przez portal muzyki klubowej i  festiwalowej muno.pl

Justyna Święs (śpiew, muzyka 17 lat) i Kuba Karaś (muzyka, 18 lat) poznali się podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo postawili na indie-rockowe akustyczne piosenki, ale zawładnęła nimi elektronika i podczas wspólnie spędzonych wakacji powstało kilka piosenek. Wysłali je do Łukasza Jakóbiaka, który zaprosił ich we wrześniu 2013 do swojego internetowego talk- show „20 m2 Łukasza”. W ciągu niecałego miesiąca fanpage The Dumplings zdobył ponad 13 tysięcy fanów, a od listopada zespół ruszył regularne trasy koncertowe zapełniając kluby w całej Polsce.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka , gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. W lutym 2014 zespół podpisał kontrakt fonograficzny z Warner Music Poland. Premiera płyty przewidziana jest na maj 2014, wcześniej światło dzienne ujrzał pre-singiel „Mewy”. . The Dumplings zostali już ogłoszeni w line-upie Opener i iOff festiwalu oraz wystąpili już na dwóch ważnych festiwalach showcase’owych w UK: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton oraz zagrali koncert klubowy w Londynie (wraz z zespołem Kamp!) Aktualnie zespół promuje swój debiutancki album „No Bad Days”, który miał swoją premierę 13 maja. Płyta zbiera pozytywne recenzje, a teledysk singla zapowiadającego krążek czyli „Technicolor Yawn” obejrzano już ponad 100 tysięcy razy. Na koncertach zespołu prócz kompozycji z płyty można posłuchać kilku zaskakujących roverów. Jakich? Warto się przekonać samemu.

facebook.com/thedumplings


Organek

Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze i śpiewa. Wystąpił gościnnie jako wokalista i współautor tekstów na najnowszej płycie Smolika, a w 2009 r. jako gitarzysta i wokalista na płycie Kayah pt. Skała.

Od 2004 współpracuje z O.S.T.R.. Jako członek zespołu SOFA zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii 2006.
W 2010 roku zaśpiewał w utworze "Mind Goes Blank" z płyty Fox Box autorstwa Foxa, z którym zdobył nagrodę Jury Festiwalu TOP TRENDY 2010.
W 2011 roku zaśpiewał w utworze "Communication Breakdown" autorstwa Foxa, z którym zdobył nagrodę Jury Festiwalu WOW! Orange Music Festival 2011.

facebook.com/tomorganek


Terrific Sunday

Młodzi, zdolni, utalentowani i ambitni, właśnie tymi słowami można opisać grupę Terrific Sunday pochodzącą ze stolicy Wielkopolski.

W skład zespołu wchodzą:
Piotr Kołodyński - wokal, gitara
Maks Mikulski - gitara
Artur Chołoniewski - perkusja
Stefan Czerwiński – bass, klawisz

Zespół jest sensacją ostatnich miesięcy; po zwycięstwie w GrandPrix na Seven Festiwal w konkursie zespołów rockowych w 2013 r. wiele portali ogłosiło ich nadzieją 2014 roku w tym MusicIs, który obok Artura Rojka czy The Dumplings umieścił ich w zestawieniu "miejcie na nich ucho w 2014!". Terrific Sunday docenieni zostali również przez dwóch najważniejszych Piotrów polskiej muzyki – Metza i Stelmacha.

Niedawno ukazała się ich debiutancka epka "Tonight" która spotkała się ze sporą przychylnością Piotra Stelmacha i Marcina Bisiorka. W ostatnim czasie byli gośćmy Piotra Stelmacha w audycji "Offensywa", zakwalifikowali się jako 1 z 20 zespołów do występu podczas Orlen Warsaw Marathon. Tonight EP od samego początku do końca to tylko i wyłącznie praca tych czterech chłopaków. Znaczną większość instrumentów nagrali sami, przy reszcie pomogli im Maciej Frycz (współpracował między innymi z Szezlongiem) i Piotr Maciejewski (jeden z założycieli poznańskiej grupy Muchy). Miksem i  masteringiem całości zajął się Piotr Kołodyński.

Ich koncerty elektryzują publiczność i zachwycają krytyków. Mimo, że zespół działa tylko rok już zdążył sporo zamieszać – zagrał na wszystkich juwenaliowych scenach w Poznaniu, wygrał wszystkie przeglądy na jakich się pokazał, uczestniczył w Spring Break Festival, a ostatnio zajęli 5 miejsce w Skoda Auto Muzyka. Przed nimi koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej, Opener Festiwalu i na festiwalu w Jarocinie gdzie zagrają na scenie Hortex Rytmy Młodych.

facebook.com/TerrificSunday

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.



Powiązane