Czesław Śpiewa - Księga Emigrantów. Tom 1 w Gomunicach

Bilety na koncert Czesław Śpiewa - Księga Emigrantów. Tom 1 w Gomunicach - 29-11-2014

Koncert Czesław Śpiewa - Księga Emigrantów. Tom 1 w Gomunicach

Czesław Śpiewa

29.11.2014 20:30

Gomunice(Łódzkie) - Klub Bogard




Zespół Czesław Śpiewa to jeden z bardziej popularnych i cenionych zespołów w Polsce. Należy również do niekwestionowanych ulubieńców publiczności, która podczas koncertów na żywo docenia nie tylko brzmienia i dźwięki, ale też i oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila, który stoi na czele grupy. Każdy występ w wykonaniu Czesław Śpiewa zostaje podniesiony do rangi muzycznego spektaklu. To wielobarwne widowisko z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi - wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy. Na koncertach muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Mają na koncie 15 nominacji do "Fryderyków", 3 zdobyte statuetki, ponad 900 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.


Jesień 2014 roku będzie dla zespołu wyjątkowa. Zbiega się ona z trasą koncertową promującą najnowszą autorską płytę zespołu pt. "Księga Emigrantów. Tom 1", która ukaże się z początkiem października. Wydawnictwo porusza trudny temat emigracji. Ale kto ma śpiewać o emigrantach, jak nie Czesław Mozil?


"Księga Emigrantów. Tom 1" to płyta o emigracji, o tym, jak trudno kochać Polskę i jak łatwo bez tej miłości się zagubić, o marzeniach i realiach, o tym, że odległość wcale nie zwiększa dystansu. Ale trzeba znaleźć dystans w sobie, by o tym zaśpiewać.
Ta płyta to piosenki po polsku, słowa Michała Zabłockiego, muzyka Czesława Mozila, suma doświadczeń i prawdziwych historii, ważny głos w dyskusji na temat trudnej miłości do własnego kraju.

Na płycie zagrało siedem idealnie skomponowanych indywidualności i osobowości muzycznych. Oto oni i ich przebogate instrumentarium:



Czesław Mozil- vocal, akordeon, fortepian, melodica;
Marie Louise von Bulow (Sosser)- kontrabas, bas elektryczny, gitary, flet poprzeczny, chórki;
Karen Duelund Guastavino- saksofon barytonowy, saksofon sopranowy, klarnet, klarnet basowy, flet prosty, auto harfa, małe instrumenty perkusyjne, melodica, chórki;
Martin Bennebo Pedersen- akordeon, organy, fortepian, chórki;
Troels Drasbeck- perkusja, dzwoneczki, guitalele, chórki;
Hans Find Moeller- gitara elektryczna, gitara basowa, kontrabas, flet prosty, ukulele, trąbka, chórki;
Jakob Munck Mortensen- parówka, trąbka, susafon, flet prosty, chórki.



Koncerty na żywo to zdecydowanie najmocniejsza strona zespołu. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy. Używają do tego szerokiej gamy instrumentów, improwizują, reagują na nastroje publiczności, tworzą niesamowity klimat.


Ich twórczość sprawdza się w kameralnych salach koncertowych, urokliwych knajpakch, jak i w przestrzeni plenerów. W każdej z tych sytuacji nawiązują doskonały kontakt z widzami. Każdy z koncertów jest niepowtarzalny, choćby ze względu na obecność improwizacji muzycznej, jak i jej elementów pojawiających się w wypowiedziach Czesława. Każdy koncert w końcu to oryginalne wydarzenie, pełne pozytywnej energii, wielobarwne i wielotonowe.



Powiązane