Aktualności

01-06-2018-18:52:00

7 płyt na początek czerwca! Część 1.

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Jeśli myśleliście, że najciekawsze tegoroczne premiery muzyczne zarezerwowano na jesień, jesteście w dużym błędzie. Czerwiec zapowiada się na bardzo obfity muzycznie miesiąc. Z jednej strony rozpoczynają się muzyczne festiwale pełne zagranicznych gwiazd odwiedzających Polskę, z drugiej strony doliczyliśmy się aż 7 artystów, którzy w pierwszych dwóch tygodniach miesiąca wydadzą nowe studyjne albumy.

Kto znalazł się na naszej liście? Na czyją płytę warto zwrócić uwagę? Kto powraca z nowymi kompozycjami? Już odpowiadamy na to pytanie! Zaznaczamy przy tym, że to dopiero pierwsza część tekstu z muzycznymi premiera na ten miesiąc.

1 czerwca

Father John Misty - God's Favourite Customer

Pierwszego dnia miesiąca z nowym studyjnym albumem wraca Josh Tillman. Album "God's Favourite Customer" to czwarty album w dyskografii Father John Misty. Wydawncitwo to zbiór dziesięciu kompozycji stworzony w latach 2016 i 2017. Całość zapowiada m.in. piosenka "Mr. Tillman".

Za produkcję albumu odpowiada sam Josh, jednak w procesie nagrywania piosenek wspierali go Jonathan Rado, Dave Cerminara i Trevor Spencer. Muzyk zaprosił również do współpracy Haxana Cloaka, Natalie Merring z Weyes Blood i Jonathana Wilsona.

1 czerwca

Kanye West - ye

W Dzień Dziecka z nowym albumem wraca także Kanye West. Ósmy krążek w dorobku rapera zawiera siedem kawałków. Goście to m.in. Ty Dolla $ign, Kid Cudi, Nicki Minaj, Charlie Wilson, Kevin Parker i Lil Yachty. Wydanictwo otrzymało tytuł "ye" i przepełnione jest mocnymi, prowokującymi tekstami.


8 czerwca

Lykke Li - so sad so sexy

Do wydania czwartej studyjnej płyty przygotowuje się także Lykke Li. Na 8 czerwca zaplanowano premierę albumu "so sad so sexy", na który trafi dziesięć kompozycji. Pośród nich duet z Aminé. W tworzeniu płyty brali udział m.in. FrancisGotHeat, Skrillex i Kid Harpoon. Wydawnictwo zwiastują takie single, jak "Hard Rain" i "Utopia".


8 czerwca

Lily Allen - No Shame

Brytyjska piosenkarka Lily Allen powraca z nowym albumem. Czwarta w jej dorobku płyta otrzymała tytuł "No Shame" i ukaże się już 8 czerwca. Na trwający prawie godzinę album trafiło czternaście piosenek, a Allen jest autorką każdej z nich. W pracy wspierali ją liczni producenci, m.in. Benjamin Garrett i Eliza Caird.

Całość zwiastuje udostępniony kilka miesięcy temu singiel "Trigger Bang" nagrany wspólnie z Giggsem oraz piosenka "Higher" i "Three".

8 czerwca

Welshly Arms - No Place is Home

Amerykańska formacja Welshly Arms przygotowuje się do wydania nowego albumu. Krążek "No Place Is Home" to zbiór trzynastu piosenek, a całość zapowiada utwór "Sanctuary". Promując album zespół wystąpi w Polsce podczas Rock In Summer Festival. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie. Bilety są dostępne w sprzedaży - tutaj.


8 czerwca

Leski - Miłość Strona B

Niespełna trzy lata od debiutu Leski powraca z nowymi piosenkami. Album "Miłość. Strona B" opowiada o miłości po okresie demo, kiedy zaczynają się zakręty codzienności. Leski albumem odsłania drugą połowę twarzy. Sięga nie tylko po inne środki muzyczne, ale również zmienia się w tekstach, które są bardziej osobiste i emocjonalne.

"Nigdy wcześniej nie byłem tak dosłowny. Spisując myśli koncentrowałem się tylko na emocjach. Chciałem zachować je w tekstach w nienaruszonym stanie. Mówić ich językiem. Surowo i bez ozdób" - dodaje Leski. Na płycie znajdzie się jedenaście piosenek.

8 czerwca

Kazik i Zdunek Ensemble - Warhead

Kazik Staszewski bezsprzecznie należy do tego grona polskich artystów, którzy nie lubią stać w miejscu. 8 czerwca ukaże się płyta "Warhead", efekt współpracy Kazika ze Zdunek Ensemble. To premierowy projekt Kazika i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu). Zaprosili oni do współpracy wybitnych instrumentalistów ze świata rocka i jazzu - Jarka Ważnego, Wojtka Jabłońskiego (na co dzień związani z Kultem), Alka Koreckiego (saksofonista współpracujący m.in. z Brygadą Kryzys), Przemka Borowieckiego (liderem n0 Band i 100nki), Marcina Murasa (jazzman, puzonista), Ireneusza Kaczmara (basista, współpracuje z wieloma jazzowymi zespołami) i Mariusza Godzinę (saksofonista, mający na koncie współpracę m. in. ze Strachami na Lachy, Sorry Boys i Buldogiem).

Wydawnictwo zwiastuje singiel "Wojny", nowe wykonanie piosenki UK Subs w rockowo-jazzowym składzie i z polskim tekstem autorstwa Kazika.

CDN.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
01-06-2018-18:52:00

Podziel się na facebooku!


newsy.