Aktualności

31-10-2016-21:12:00

Sprawdź 10 płyt wartych posłuchania w listopadzie!

Okładki wymienionych w artykule albumów

Podziel się na facebooku!

Po naprawdę obfitym w nową muzykę październiku przychodzi listopad, który pozwoli nam spokojnie nacieszyć się nowymi płytami. Tym razem lista albumów zagranicznych artystów, na które warto zwrócić uwagę nie liczy już zawrotnej 22-ki, a skromną 10-tkę. Skromną, ale z pewnością nie oznacza to muzyki niskich lotów.

Kto w listopadzie zaprezentuje nowe wydawnictwo? Na czyje zagraniczne albumy warto zwrócić uwagę? Oto nasze propozycje wraz z krótką ich charakterystyką!


Początek miesiąca przywitamy z nowym krążkiem Alicii Keys. Pod tytułem „Here” ukaże się 16 utworów, a pośród nich udostępnione już w sieci „In Common”,” Blended Family (What You Do for Love)” i najnowszy, „Holy War.” 

Co ciekawe, płyta będzie obfitowała w interludia, który łącznie będzie można usłyszeć aż pięć. Będzie to pierwszy studyjny album Keys od wydanej w 2012 roku płyty „Girl On Fire.”

Nad kompozycjami, które finalnie trafiły na tracklistę wydawnictwa Amerykanka pracowała z Markiem Batsonem, Illangelo i Jimmy'm Napesem.


Także grupa Bon Jovi ostatecznie na 4 listopada zapowiedziała premierę nowego albumu. Płyta zatytułowana „This House Is Not For Sale” będzie ich czternastym albumem w dorobku. Ostatni ukazał się w ubiegłym roku.

Na podstawową wersję płyty trafi 12 piosenek, a na rozszerzoną od 15 do 18. Różnica uzależniona jest od kraju wydania. Pośród nowych piosenek znajdą się także single, które zapowiadały płytę - tytułowe „This House is Not for Sale”, „Knockout”,” Born Again Tomorrow” i „Labor of Love.”

Jest to pierwszy album Bon Jovi nagrany bez gitarzysty Richiego Sambory i zarazem pierwszy nagrany z pomocą Phila X.


Ostatnią płytą wartą uwagi, która ukaże się 4 listopada będzie nowy materiał od Robbiego Williamsa. „The Heavy Entertainment Show” to jedenasty studyjny krążek w karierze muzyka. Na podstawową wersję albumu trafi jedenaście premierowych piosenek, zaś rozszerzona będzie uzupełniona o pięć dodatkowych.

Za produkcję krążka odpowiada Guy Chambers i Richard Flack. Całość zapowiadał singiel „Party Like a Russian”. Swój udział w utworach, jakie trafią na płytę miał także Brandon Flowers z zespołu The Killers i brytyjski muzyk, wokalista Ed Sheeran. 

Ponadto na krążku gościnnie pojawią się Rufus Wainwright i John Grant, z którymi Robbie nagrał premierowe duety.


Premierę drugiej studyjnej płyty na 11 listopada zapowiedziała Emeli Sandé. Krążek zatytułowany „Long Live the Angels” zwiastował singiel „Hurts.” Na płytę trafi szesnaście kompozycji, a całość jest podobno mocno przesiąknięta afrykańskimi brzmieniami.

"Ten album to komunikat do mnie samej, żeby się nie powstrzymywać i nie blokować samej siebie," powiedziała Emeli.

W utworze "Tenderly" artystce towarzyszy jej ojciec i kuzyni ukrywający się pod tajemniczą nazwą The Serenje Choir. W pracy nad krążkiem pomagał Emeli Mac & Phil, Mojam, Chris Loco i Naughty Boy.


Tego samego dnia ukaże się dwunasty album Stinga. Płyta „57th & 9th” ma być pierwszym rockowym krążkiem muzyka od trzynastu lat! Za jej produkcję odpowiada Martin Kierszenbaum.  Całość zwiastuje singiel zatytułowany „I Can't Stop Thinking About You”, a tytuł płyty to nic innego, jak skrzyżowanie ulic, które Sting mijał codziennie w drodze do studia nagraniowego.

Na podstawową wersję płyty trafi 10 kompozycji, a na rozszerzonej znajdą się wersje live trzech utworów – „I Can't Stop Thinking About You” z Los Angeles,” Inshallah” z Berlina i „Next To You” z The Last Bandoleros pochodzące z koncertu w Rockwood Music Hall.


Czy to Bruno Mars będzie autorem najlepszej popowej płyty listopada? Być może! 18-go dnia miesiąca do sprzedaży trafi płyta „24K Magic”, trzeci krążek muzyka i po sukcesach z ostatnich miesięcy album zdecydowanie bardzo wyczekiwany. 

Tracklista albumu, nad którym z Marsem pracowali Shampoo Press & Curl i The Stereotypes owiana jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że znajdzie się na nim zaledwie 9 kompozycji. 

Całość zwiastuje singiel o tym samym tytule oraz utwór "Chunky".      Po sukcesach Jonas Brothers każdy z braci obrał własną drogę. Joe postanowił założyć grupę DNCE, z którą 18 listopada wyda debiutancki krążek. Płyta zatytułowana będzie po prostu „DNCE” i znajdzie się na niej 14 piosenek.

Płytę zapowiadają single „Body Moves” i „Toothbrush”, które znalazło się na wydanej w 2015 roku EPce zespołu. Swoją drogą bardzo dobrze przyjętej przez krytyków. Nad produkcją debiutanckiej płyty czuwali m.in. Ilya Salmanzadeh, Kristoffer Fogelmark, Albin Nedler i Sir Nolan.   
„Glory Days” to tytuł czwartego studyjnego albumu dziewczyn z zespołu Little Mix. Na rozszerzonej wersji płyty znajdzie się krążek DVD z materiałami nagranymi podczas trasy koncertowej The Get Weird Tour, a na podstawową trafi 12 utworów. 

Pośród nich znajdzie się pierwszy singiel zapowiadający całość, piosenka „Shout Out to My Ex" oraz piosenka nagrana wspólnie z Charliem Puthem zatytułowana "Oops." Ponadto, producentem piosenki "Touch" jest MNEK, który otwarcie przyznał się, że znów przyjemnie współpracowało mu się z dziewczynami.Najmocniejsze listopadowe uderzenie będzie bezsprzecznie należało do zespołu Metallica. To oni 18 listopada oddadzą w ręce fanów bardzo długo wyczekiwany album „Hardwired...To Self-Destruct.” Płytę zapowiada singiel „Hardwired,” który bardzo dobrze radził sobie na listach polskiej, radiowej Trójki.

Będzie to pierwszy studyjny krążek grupy od czasu wydanej w 2008 roku płyty „Death Magnetic.” Za jego produkcję odpowiada Greg Fidelman, James Hetfield i Lars Ulrich. Nowa płyta to w przypadku Metalliki ogromne przedsięwzięcie. 

I tak już podstawowa wersja albumu zostanie podzielona na dwa krążki, a rozszerzoną będzie można kupić z koncertowymi wersjami nowych i starych utworów oraz coverami. Wszystkie wersje live zarejestrowano w tym roku podczas dwóch koncertów grupy w Stanach Zjednoczonych.


W ostatni piątek miesiąca ukaże się nowy album The Weeknd zatytułowany „Starboy.”Czy płyta zagrozi swoim brzmieniem materiałowi przygotowanemu przez Bruno Marsa? Jest to możliwe. Tą trzecią studyjną płytę The Weeknd zwiastuje singiel False Alarm, do którego powstał wstrzącający, bardzo mocny teledysk. Na liście producentów płyty znaleźli się m.in. Ben Billions i Daft Punk, który można posłuchać w tytułowej piosence z płyty.

Tracklista wydawnictwa nie została jeszcze w pełni ujawniona, ale zdradzono już, że fani mogą liczyć na 18 nowych kompozycji.Jak zawsze mamy jednak nadzieję, że nasze 10 płyt wartych posłuchania w listopadzie to tylko mała zapowiedź dobrych płyt, jakie w tym miesiącu trafią na muzyczny rynek.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
31-10-2016-21:12:00

Podziel się na facebooku!


newsy.