WrocLove Fest - Święto Wrocławia

Koncert WrocLove Fest - Święto Wrocławia - 19-06-2011

Koncert WrocLove Fest - Święto Wrocławia

ARCHIVE , Yann Tiersen

19.06.2011 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Wyspa Słodowa


miejsca siedzące: 120 zł - I miejsca, 90 zł - II miejsca
miejsca stojące: 40 zł - pierwsze 500 szt., 50 zł - przedsprzedaż, 60 zł - w dniu koncertu
rezerwacje: bilety@o2.pl
www.wrockfest.pl

Uznawany za wirtuoza skrzypiec i akordeonu, Yann Tiersen w czerwcu przyjedzie ponownie do Wrocławia na jedyny i unikatowy koncert w Polsce. Odbędzie się on w ramach kilkud...niowej imprezy Święto Wrocławia - WrocLove Fest 2011. Twórczość Tiersena trudno przypisać do jednej stylistyki lub nurtu, pozostaje ona sama w sobie tajemnicą: przestrzenna, majestatyczna, poetycka, romantyczna, wysublimowana. Artysta balansuje na rozdrożu muzyki folkowej, minimalistycznej i rockowej.
Warto przypomnieć, że to właśnie ten muzyk jest autorem wielu znakomitych ścieżek dźwiękowych do filmów - m.in. do kultowej "Amelii" czy filmów "Wyśnione życie aniołów" i "Good Bye Lenin!". Współorganizatorem koncertu Yanna Tiersena jest agencja Lion Stage Management.
Muzyka drugiej gwiazdy wieczoru - Archive, często bywa nazywana wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead. Zespół ma na swoim koncie wiele przebojów, m.in. słynny utwór "Again", który w Polsce przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. Jak brzmi twórczość Archive na żywo będzie można przekonać się podczas plenerowego, już niemal wakacyjnego koncertu na wrocławskiej Wyspie Słodowej.Powiązane