WrocLove Fest: Archive, Yann Tiersen we Wrocławiu

Bilety na koncert WrocLove Fest: Archive, Yann Tiersen we Wrocławiu - 19-06-2011

Koncert WrocLove Fest: Archive, Yann Tiersen we Wrocławiu

ARCHIVE , Yann Tiersen

19.06.2011 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Wyspa Słodowa


Muzyka Archive, będąca wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead, zachwyca tak słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Już 19 czerwca pojawi się niepowtarzalna okazja, by przekonać się jak brzmią twórcy przeboju „Again” na żywo! Tym razem w plenerze – na urokliwej Wyspie Słodowej położonej w samym sercu Wrocławia.

Ceny biletów:
    - 50 zł, 60 zł, 90 zł, 120 zł


Koncert Archive zamknie czterodniowy WrocLove Fest odbywający się z okazji Święta Wrocławia.
Zespół Archive powstał w 1994 roku w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy do grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W
1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu w stylu Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny reaktywowali Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.
Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów uplasował się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Organizator: Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław

Więcej informacji: www.wrockfest.pl oraz www.ethnojazz.plPowiązane