Wrocław śpiewa dzieciom

Koncert Wrocław śpiewa dzieciom - 19-06-2011

Koncert Wrocław śpiewa dzieciom

różni wykonawcy

19.06.2011 15:00

Wrocław (Dolnośląskie) - Rynek

349

Podziel się! Do terminarza Przypomnij mi
Święto Wrocławia już wkrótce, liczyć więc możemy na solidną dawkę dobrej muzyki. Kilka dni koncertów z pewnością jak zwykle usatysfakcjonuje amatorów zróżnicowanych brzmień. W tym roku jednak także słuchacze będą mogli czynnie brać udział w popisach muzycznych swoich idoli. W jaki sposób?

Będzie to możliwe dzięki jedynej w swoim rodzaju akcji pt. ,,Wrocław śpiewa dzieciom", która jednocząc w śpiewie zebranych na Rynku wrocławian, wesprze ideę budowy ,,Przylądka Nadziei" - nowej siedziby kliniki onkologicznej dla dzieci. Zadaniem zgromadzonych fanów będzie gremialne odśpiewane znanej na całym świecie piosenki ,,Panie Janie". Organizatorzy maja nadzieję, że będzie to największe grupowe wykonanie znanego kanonu przez mieszkańców jednego miasta Europy. Wrocławskiej publiczności przewodzić będą młode gwiazdy znane z programów muzycznych, takich jak X - Factor, Mam Talent oraz Szansa na Sukces: m.in. Madox, Alicja Janosz, Ada Styrcz, Anna Kłys, Łukasz Szczepanik, a także liczne wrocławskie chóry. Całość natomiast poprowadzi znana prezenterka, wokalistka i tancerka - Patrycja Kazadi.

Szefem projektu, mającego za zadanie otworzyć ludzkie serca nie tylko na muzykę, ale też na potrzeby innych, jest wrocławianka, Krystyna Wróblewska. Inicjatywa zostanie zorganizowana przez OKiS i fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową" przy wsparciu Urzędu Miasta.

Podczas całej imprezy, trwającej od godz. 15.00 do 18.00 zbierane będą fundusze na budowę nowej kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Przeprowadzona będzie kwesta, loteria fantowa, a punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wysłanie przez wszystkich uczestników imprezy charytatywnego sms-a, który zasili konto, z którego fundusze przeznaczone będą na budowę ,,Przylądka Nadziei"

Stan obecnej placówki jest więcej niż niezadowalający- przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową".Klinika nie spełnia podstawowych standardów unijnych - budynek, w którym się mieści to stary, rozpadający się przedwojenny szpital z ciasnymi salami. Ta impreza jest kolejną inicjatywą, angażującą znanych i lubianych, która - mam nadzieję - przybliży perspektywę powstania ,,Przylądka Nadziei".

Cała akcja wpisuje się nie tylko w tegoroczne obchody Święta Wrocławia, ale także stara się zwrócić uwagę Europy na nasze miasto - Miasto Spotkań i przyszłą Stolicę Europejskiej Kultury.


Zapraszamy na koncert różni wykonawcy we Wrocławiu
Koncert odbędzie się w/na Rynek.Darmowy newsletter koncertowy

Szukasz koncertów we Wrocławiu? Zapisz się!


Zaufało nam już 176 992 osób


Konkursy

TAU we Wrocławiu - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 4 pojedyncze zaproszenia na koncert TAU, który odbędzie się 10.12.2017 we Wrocławiu - Klub Bezsenność.

Wrocław

La La Land in Concert we Wrocławiu - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 1 podwójne zaproszenie na spektakl La La Land in Concert, który odbędzie się 24.11.2017 w Wrocławiu - Hala Orbita.

Wrocław

Orkiestra Złotych Przebojów w Wrocławiu - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 2 pojedyncze zaproszenia na koncert Orkiestra Złotych Przebojów, który odbędzie się 26.11.2017 w Wrocławiu - Hala Stulecia.

Wrocław