Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski w Gdańsku

Bilety na koncert Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski w Gdańsku - 26-08-2017

Koncert Solidarity of Arts: James Heather, Jacaszek//Wesołowski w Gdańsku

Echo Collectiv

26.08.2017 20:00

Gdańsk (Pomorskie) - Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności

45

Podziel się! Do terminarza Przypomnij mi
Program muzyczny dziewiątej edycji festiwalu Solidarity of Arts odnosi się – poprzez artystyczne oddanie harmonijnego współistnienia odmienności – do motywu przewodniego wydarzenia, jakim jest Pokój. Zaproszeni zostali artyści działający w obrębie niejednokrotnie bardzo od siebie estetycznie odległych stylistyk. Usłyszeć będzie można dźwięki różnorodne, rozpinające się od fortepianowej kameralistyki przez klasyczne, orkiestrowe formy, jazz, muzykę elektroniczną aż po dub techno. Wszyscy wykonawcy, choć na co dzień rezydują w różnych światach muzycznych, posiadają jedną cechę wspólną: otwartość, świadome i swobodne poruszanie się ponad muzycznymi podziałami oraz umiejętność przełożenia współczesnego świata z całą jego złożonością i kulturowym bogactwem na indywidualny język twórczy.

Na program muzyczny dziewiątej edycji Solidarity of Arts składa się siedemnaście podmiotów wykonawczych, które usłyszymy na czterech scenach rozmieszczonych w przestrzeni ECS i Sali BHP. To pięć wieczorów i łącznie niemal dwadzieścia godzin wypełnionych różnorodną muzyką, graną przez solistów, tria, kwartety, septet aż po orkiestry i chór. Wielu spośród wykonawców nie miało dotąd okazji szerszego zaprezentowania się polskiej publiczności, dla niektórych gdański występ będzie pierwszym koncertem w Polsce, dlatego w programie znalazło się kilka realizacji premierowych. Powstał też jeden projekt specjalny. Całość daje wielowymiarowy i artystycznie spójny program, otwierający sposobność do zapoznania się z wartościową muzyką, której być może dotychczas nie słyszeliście.


Zapraszamy na koncert Echo Collectiv w Gdańsku
Koncert odbędzie się w/na Europejskie Centrum Solidarności przy Plac Solidarności .Darmowy newsletter koncertowy

Szukasz koncertów w Gdańsku? Zapisz się!


Zaufało nam już 176 474 osób


Konkursy

TAU w Gdańsku - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 4 pojedyncze zaproszenia na koncert TAU, który odbędzie się 30.11.2017 w Gdańsku - Bunkier.

Gdańsk

Agnieszka Chylińska Forever Child Tour 2017 w Gdańsku - wygraj zaproszenie!

Do wygrania 2 podwójne zaproszenia na koncert Agnieszka Chylińska Forever Child Tour 2017, który odbędzie się 26.11.2017 w Gdańsku - Stary Maneż.

Gdańsk