Koncert Kolęd i Pastorałek w Krakowie

Koncert Kolęd i Pastorałek w Krakowie - 12-01-2012

Koncert Kolęd i Pastorałek w Krakowie

Puellae Orantes

12.01.2012 18:00

Kraków(Małopolskie) - Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego


Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 12 stycznia 2012 r. w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie o godz. 18.00.
Wykonawcami będą: Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" i Kwartet Smyczkowy "Dafô". Dyrygować będą: Ks. Władysław Pachota i Miłosz Bembinow.
Koncert będzie promował album CD/DVD "Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki", który uzyskał status Złotej Płyty DVD.

Album odnosi wielki sukces. Pomimo krótkiego funkcjonowania na rynku muzycznym album już zyskał doskonałe recenzje, m.in. w RMF Classic:
..."Puellae Orantes" oddaje właśnie w nasze ręce kolejny album, tym razem z kolędami i pastorałkami, a więc repertuarem idealnie wpisującym się w obecny nastrój. Utwory zawarte na płycie opracowane zostały dla chóru "Puellae Orantes" przez kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa. Do współpracy przy najnowszym nagraniu chór zaprosił znakomity kwartet smyczkowy "DAFÔ", którego trzy płyty nagrodzone zostały "Fryderykiem". Dostajemy zatem nagranie na najwyższym poziomie wykonawczym, któremu nie brak jednak świeżości i młodzieńczego zapału...

Spektakularnym sukcesem albumu jest recenzja zamieszczona w najbardziej opiniotwórczym magazynie BBC Music, gdzie jest polecany jako jeden z dziewięciu najlepszych wydawnictw świątecznych, które ukazały się na światowym rynku muzycznym w sezonie 2011:
"...dziewczęta z Tarnowskiego Chóru Katedralnego w programie składającym się z tradycyjnych kolęd (głownie kolęd polskich) zaaranżowanych przez Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa, z akompaniamentem kwartetu smyczkowego, ustanowiły wysoki standard. Śpiewają kryształowo czystym dźwiękiem i z doskonałą dykcją..."

Koncert został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolitę Krakowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowę.

Będę bardzo wdzięczny za przekazanie informacji o koncercie wszystkim, którzy są zainteresowani taką ofertą kulturalną. Serdecznie zapraszam i z góry dziękuję za pomoc.

Ks. Władysław Pachota