Farida w Poznaniu

Koncert Farida w Poznaniu - 29-01-2012

Koncert Farida w Poznaniu

Farida

29.01.2012 18:00

Poznań(Wielkopolskie) - Centrum Kongresowo Dydaktyczne UM


FARIDA
Legendarna muza Niemena na jedynym koncercie w Polsce

FARIDA - właściwie Concetta Gangi - urodziła się w Katanii pod koniec lat 40. Jej ojcem był Włoch, a matką Egipcjanka. Piosenkarka brała udział w licznych konkursach wokalnych. W 1966 roku wystąpiła (pod pseudonimem Ketty Gangi) na Festiwalu Nieznanych w Ariccia. Tam wzbudziła zainteresowanie środowiska muzycznego siłą interpretacji i niezwykłymi walorami wokalnymi.
W 1970 roku wzięła udział w tournee, prezentując piosenkę "Pensami stasera". Podczas tych występów została zauważona przez Niemena, który zaprosił ją na festiwal w Sopocie, gdzie otrzymała Nagrodę Dziennikarzy. Wtedy zrodziła się jej popularność w krajach środkowoeuropejskich, która trwała przez następne lata. W Polsce jej płytę "Farida" wydały Polskie Nagrania. W latach 80. wycofała się z życia artystycznego. W roku 1995 ukazała się płyta "Di amore In amore", a w roku 2005 artystka powróciła na scenę z utworem "Decisamente complici". W 2009 roku wystąpiła z recitalem w Polsce podczas poznańskiego koncertu z okazji 70. urodzin Czesława Niemena. Teraz wraca ponownie i wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który będzie miał miejsce w Poznaniu w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego. W części pierwszej wystąpi duet Ewelina Rajchel - Piotr Kałużny.
Koncert odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37. Bilety w przedsprzedaży w CIM ul. Ratajczaka 44 i Gromada ul. Dąbrowskiego 38.