UNOBTAINUM w Poznaniu

Bilety na koncert UNOBTAINUM  w Poznaniu - 21-09-2017

Koncert UNOBTAINUM w Poznaniu

Unobtainum

21.09.2017 20:00

Poznań (Wielkopolskie) - Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 76/78

54

Podziel się! Do terminarza Przypomnij mi
Unikatowy, muzyczny dialog oparty na instrumentalnej komunikacji pomiędzy muzykami.

Muzycy zagrają swoje autorskie kompozycje, gdzie poprzez muzykę postarają się nawiązać dialog zarówno między sobą, jak i z tym, co w danym momencie będzie ich otaczać, jakie będą temu towarzyszyć emocje i odczucia. W ich muzyce będzie można odnaleźć motywy skandynawskiego jazzu, muzyki świata, najrozmaitszych brzmień. Muzyka, która powstaje tu i teraz, sięgając daleko.
Dźwięki, które zatrzymują czas.

Unobtainum – duet założony w 2013 roku przez Marka Jakubowicza (gitara, sitar) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Wspólnie tworzą i występują na scenach klubowych i teatralnych. Ich muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej. To wszystko sprawia, że koncerty Unobtainum są unikatowe i każdy z nich ma swoje niepowtarzalny brzmienie.

„Dwóch ludzi i ogrom muzyki, jak się zdawało. Doskonale rozumieli, czym jest cisza, używając jej brzmienia nie tylko jako pogłosu. Najczęściej stawała się nierozerwalną częścią kompozycji, aż w pewnym momencie poczułem, jakby pozwalali jej wręcz improwizować na zadany temat. Nie mogę zapomnieć momentu, gdy zrozumiałem, że grają tak naprawdę w trio. Zacząłem rozważać, jak to się dzieje, że potrafią współbrzmieć z przestrzenią, która przecież ciągle się zmienia...”
Piotr Bielawski, „etherjazzu.pl”

Marek Jakubowicz – gitary, Michał Ruksza – fortepian, instrumenty klawiszowe, syntezator

Bilety: 25 zł


Zapraszamy na koncert Unobtainum w Poznaniu
Koncert odbędzie się w/na Blue Note Jazz Club przy ul. Kościuszki 76/78.
Darmowy newsletter koncertowy

Szukasz koncertów w Poznaniu? Zapisz się!


Zaufało nam już 212 159 osób