KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA w Warszawie

Koncert KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA w Warszawie - 31-08-2012

Koncert KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA w Warszawie

Kayah , Marcin Wyrostek , Transoriental Orchestra

31.08.2012 20:30

Warszawa (Mazowieckie) - Plac Grzybowski

1062

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA - premierowy koncert nowego projektu KAYAH

Już 31 sierpnia 2012, o godz. 20:30 na Placu Grzybowskim w Warszawie odbędzie się premierowy koncert nowego projektu muzycznego Kayah & Transoriental Orchestra. Koncert odbędzie się w ramach IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".
Do współpracy przy nowym projekcie muzycznym Kayah zaprosiła Atanasa Valkov -polsko - bułgarskiego kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie zaprosili do zespołu Transoriental Orchestra wybitnych instrumentalistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i perskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog, nadając projektowi charakter autentycznej multikulturowości.
KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA to nowa synergia słowiańskich, bałkańskich, sefardyjskich, aszkenazyjskich oraz perskich brzmień w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etno - jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. W instrumentarium zespołu znajdą się tak niespotykane instrumenty jak cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wiele innych. W składzie zespołu jest również wybitny akordeonista - Marcin Wyrostek, który od dłuższego czasu współpracuje z Kayah w projekcie Coloriage.
W nowym projekcie przygotowanym specjalnie na Festiwal "Warszawa Singera" Kayah & Transoriental Orchestra wykonają piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi z rożnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Na koncercie przejawiać się bedą reminiscencje muzyczne najbadziej znanych pieśni w nowoczesnych i energetycznych koncertowych aranżacjach, a Kayah zaśpiewa po polsku, hiszpańsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku i w jidysz.
31 sierpnia 2012, piątek
godz: 20:30
Plac Grzybowski, Warszawa
wstęp wolny


Galerie

Zapraszamy na koncert Kayah, Marcin Wyrostek, Transoriental Orchestra w Warszawie
Koncert odbędzie się w/na Plac Grzybowski.