Tennis Music Festival 2017

Bilety na Tennis Music Festival 2017

Tennis Music Festival 2017

Dobrawa Czocher , Hania Rani

11.09.2017 21:00

Szczecin(Zachodniopomorskie)


Za dnia granie podczas Pekao Szczecin Open odbywa się na kortach, wieczorami na koncertach wyjątkowego Tennis Music Festivalu. Impreza towarzyszy nam w zasadzie od samego początku istnienia, a przez te wszystkie lata mieliśmy przyjemność gościć w stolicy Pomorza Zachodniego gwiazdy nie tylko polskiego, ale i światowego formatu.

Wstęp na festiwal jest całkowicie BEZPŁATNY!

Jak gramy?

Poniedziałek, 11 września
„Biała Flaga” Hania Rani & Dobrawa Czocher

Duet dwóch młodych artystek. Dobrawa Czocher jest wiolonczelistką. Naukę gry na tym instrumencie rozpoczęła mają siedem lat i od tamtego momentu z każdym dniem zakochuje się w tym instrumencie coraz mocniej. Hania Raniszewska jest pianistką, gra na fortepianie, klawesynie, aranżuje i komponuje. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku siedmiu lat w szkole muzycznej w Gdańsku. To właśnie tam artystki się poznały i rozpoczęły trwającą do dziś współpracę.

Ich pierwszy album „Biała flaga” poświęcony jest twórczości polskiego artysty Grzegorza Ciechowskiego, którego kompozycje stały się inspiracją do powstania nowych aranżacji, a także własnych utworów. Interpretacje dziewczyn to mieszanka wielu gatunków, zaczynając od ich miłości do muzyki klasycznej, a kończąc na poszukiwaniu nowych brzmień i form wyrazu. Dowód na to, że czasami słowa są zbędne, a muzyka przemówi sama za siebie. Aranżacją i kompozycjami zajęła się Hania, jednak trudno wyobrazić sobie projekt bez wyrazistych, przepełnionych emocjami interpretacji Dobrawy. Artystki stanowią doskonały duet, dogadują się bez słów, a swoje porozumienie muzyczne określają jako „niewytłumaczalne”.

Wtorek, 12 września
BAiKA

BAiKA to wyjątkowy duet, który tworzą Piotr Banach (założyciel oraz lider takich zespołów jak Hey, czy Indios Bravos) i Katarzyna Sondej, występująca pod artystycznym pseudonimem Kafi. Ona śpiewa, obsługuje instrumenty klawiszowe i kazoo. On gra na gitarze, instrumentach perkusyjnych oraz pisze teksty. Komponują i aranżują wspólnie.

Nie grają punk rocka, ale działają zgodnie z punkową ideą „D.I.Y.” (do it yourself), czyli „zrób to sam”. W związku z tym sami produkują swoje nagrania oraz tworzą do nich video clipy. Wszystko to ma miejsce w domowych warunkach, bez oglądania się na obowiązujące trendy i showbiznesowe wymagania.

Środa, 13 września
Rezerwat

Rezerwat to legendarna grupa rockowa, która została założona w 1982 roku w Łodzi. Czołową postacią zespołu jest jego założyciel, Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Już w rok od momentu powstania, utwory grupy nie przestawały schodzić z czołówek list przebojów, zaś Rezerwat rozpoczął regularne koncertowanie u boku największych ówczesnych zespołów oraz na deskach najważniejszych festiwali. W 1983 r. ukazał się pierwszy – i po dziś dzień uważany za kultowy – album grupy zatytułowany „Rezerwat”. Dwa lata później zespół wrócił z hitem „Zaopiekuj się mną”, a po kolejnym roku miał już na koncie doskonale przyjętą płytę „Serce”. Od tamtego czasu grupa intensywnie koncertowała i tworzyła, nie zważając na kolejne fale muzycznych trendów oraz zmiany, jakie przyniosły rynkowi muzycznemu w Polsce lata 90. W efekcie zespół traci zainteresowanie mediów, ale nie fanów. I to właśnie w hołdzie tysiącom fanów, którzy przez wszystkie kolejne lata byli z grupą, ta decyduje się wydać nową płytę.

W roku 2016 nakładem Polskiego Radia ukazuje się doskonale przyjęty krążek „Dotykaj”, trzecia oficjalna płyta zespołu, wydana niemal 30 lat po poprzedniej. Przez cały rok 2017 formacja Rezerwat intensywnie koncertuje, promując nowe wydawnictwo i – jak zdradza Andrzej Adamiak – przygotowując materiał na nową płytę, której premiera zapowiadana jest na rok 2018, kiedy to Rezerwat będzie obchodził 35-lecie działalności artystycznej. Szacuje się, że do dnia dzisiejszego, zespół sprzedał ponad półtora miliona płyt, a co najmniej drugie tyle wydano w formie różnych składanek.

Czwartek, 14 września
Anna Szarmach

Anna Szarmach to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej, gdzie ukończyła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, sekcji wokalnej w Katowicach. Jej głos, jako chórzystki studyjnej, można usłyszeć na kilkudziesięciu płytach różnych polskich muzyków i wokalistów. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Kayah, czy Andrzej Piaseczny. Równolegle prowadziła także niezależną, indywidualną ścieżkę muzyczną.

Pierwszym samodzielnym sukcesem Anny Szarmach stał się utwór „Obejmij mnie” z 2004 roku, który zanotował ponad 500 tysięcy pobrań jako plik mp3. Dwa lata później wydała swój pierwszy album pod tytułem „Sharmi”, będący mieszanką tanecznych rytmów r'n'b i akustycznych ballad. W 2010 r. światło dzienne ujrzał album „Inna”, w 2012 „POZYTYWka”, a w 2016 „Shades of Love”. Ogromną rolę w kreowaniu tego ostatniego pełnili inni muzycy, a konkretnie cała plejada artystów, na czele z Markiem Borettim i Frankiem McCombem. Ostatni album przyniósł też nowy system pracy, który polegał na wytworzeniu się kooperacji producenckiej, składającej się z Anny Szarmach, Maćka „Envee“ Golińskiego – muzyka, producenta i DJ’a oraz Grzegorza „Jabco“ Jabłońskiego – muzyka, producenta, aranżera i kierownika muzycznego zespołu. Singlem promującym album „Shades of Love” jest piosenka “Rolling Stones ” – duet z Frankiem McCombem.

Sobota, 16 września
Antiplan (support)

Antiplan to zespół, który powstał w 2014 z inicjatywy czterech szczecińskich muzyków. Do ważniejszych osiągnięć grupy zalicza się uzyskanie pierwszego miejsca podczas Emergenza Festival Polska 2016, co pozwoliło zespołowi na zaprezentowanie się podczas międzynarodowych finałów w Taubertal w Niemczech. Aktualnie Antiplan szykuje się do nagrania debiutanckiego albumu. W skład zespołu wchodzą: Krystian KRYCHA Manuszak, Kacper KAC Kosiński, Piotr Olejak i Jacek Młodzik. Muzyka, jaką grają, nazywana jest przez nich samych "Stoner Rock'n'Roll", a artyści czerpią inspirację z południowoamerykańskich korzeni stoner i blues rocka.

Niki Buzz & Lamar Chase Project

Niki Buzz to ceniony gitarzysta i perkusista amerykańskiego pochodzenia. Muzyką pasjonował się od dzieciństwa, a w wieku trzynastu lat wygrał prestiżowy konkurs, sponsorowany przez Jamesa Browna, legendę i prekursora gatunków rhythm and blues, soul i funk. Gdy Niki Buzz skończył dwadzieścia lat potrafił już grać na trzynastu różnych instrumentach. Jego ulubionym była gitara i tak też zostało do dziś.

W trakcie swojej bogatej kariery Niki Buzz współpracował między innymi z Tiną Turner, Patti Smith i wspomnianym wcześniej Jamesem Brownem. W 1982 stworzył zespół rockowy „Vendetta”, a w 1984 „M-80”. Później przeprowadził się do Holandii oraz założył wytwórnię płytową „BlackDust Records” i stworzył studio nagraniowe. W roku 2007 artysta został wprowadzony do „Blues Hall of Fame”. Sześć lat później koncertował w Polsce, promując płytę z „Dr Blues i soul”, co zaowocowało nagrodą polskiego „Grammy” za najlepszy album bluesowy 2013 r. Jego tournee koncertowe obejmują obecnie cały świat.

W Szczecinie u jego boku ma wystąpić Lamar Chase, gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer. Amerykanin, na którego twórczość duży wpływ mieli między innymi Jimi Hendrix i Willy Nelson, swoją karierę rozpoczynał w Stanach, później wyemigrował do Amsterdamu i występował na wielu dużych festiwalach europejskich. W swojej muzycznej karierze Lamar Chase grał między innymi z Johnem Lee Hookerem, JJ Malone, Santaną oraz wieloma innymi przedstawicielami bluesa, jazzu i świata funk.


Wszystkie koncerty rozpoczynają się około godziny 21.



Powiązane