Arena - Poznań

Bilety na koncert Arena - Poznań - 16-05-2018

Koncert Arena - Poznań

ARENA

16.05.2018 20:00

Poznań (Wielkopolskie) - U Bazyla, ul. Norwida 18a

862

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Arena


15.05.2018, Warszawa, Proxima

16.05.2018, Poznań, U Bazyla


Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00


Miłośników prog-rocka czekają dwa niezwykłe koncerty – zespół Arena powraca do Polski! Muzycy będą promować swoje nowe wydawnictwo „Double Vision” oraz celebrować 20 rocznicę wydania przełomowego albumu „The Visitor”, który w takcie koncertu wybrzmi w całości.

Zespół zaprezentuje swoje show dwukrotnie: 15 maja 2018 roku w warszawskiej Proximie oraz 16 maja 2018 roku w klubie U Bazyla w Poznaniu. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 13 września.

Arena powstała w 1995 roku jako projekt założony przez Clive’a Nolana z Pendragon i Micka Pointera, będącego członkiem oryginalnego składu Marillion. Zespół zaskarbił sobie wierne grono fanów dzięki innowacyjnym albumom – między innymi „The Cry” oraz „The Visitor” – a także atmosferze panującej podczas koncertów.

Album „The Visitor”, wydany w 1998 roku, spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem, obecnie w dalszym ciągu pojawia się w rankingach na najlepszy krążek zespołu, a XX rocznica jego ukazania się stanowi doskonałą okazję do odbycia jubileuszowej trasy. Płyta znana jest z tego, że zrodziła się jako pomysł Clive’a Nolana w postaci krótkich utworów układających się w spójną całość. Łączy w sobie mroczne teksty kompozycji i intrygującą melodykę. Do najbardziej wyróżniających się utworów z „The Visitor” należą „A Crack In The Ice” i „The Hanging Tree”.

Double Vision” to najnowszy krążek w dorobku zespołu, którego premiera będzie miała miejsce w 2018 roku.

Arena od zawsze darzyła polskich fanów wyjątkowym uwielbieniem, a znaczna liczba koncertowych wydawnictw zespołu została zarejestrowana właśnie w naszym kraju, Obecnie zespół występuje w składzie: Mick Pointer (perkusja), Clive Nolan (klawisze), John Mitchell (gitary), Kylan Amos (gitara basowa) oraz Paul Manzi (wokal).


  • Jedna z najważniejszych grup neo-progresywnych lat 90” – Allmusic
  • Muzycy Areny tworzą prawdziwą super-grupę” – Prog Archives
  • Album ‘The Visitor’ jest cudowny!” – Sputnik Music

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Zapraszamy na koncert ARENA w Poznaniu
Koncert odbędzie się w/na U Bazyla przy ul. Norwida 18a.