Reggae Carnivale w Gdyni

Koncert Reggae Carnivale w Gdyni - 30-09-2017

Koncert Reggae Carnivale w Gdyni

Dawid Albaaj , El Cabu , Rootical Connection Sound System

30.09.2017

Gdynia(Pomorskie) - Carnivale Bar


Reggae Carnivale
30.09.2017 r. – Gdynia – Bar Carnivale
Zapraszamy na pierwszą edycję Reggae Carnival!! Przed nami impreza z najlepszą reggae'owo-dub'ową selekcją, okraszoną wokalami trójmiejskich nawijaczy. Za konsolą staną DubRadix oraz Rootical Connection Sound System. Za warstwę liryczną odpowiedzialni będą El Cabu oraz Dawid Albaaj. Energia reggae/roots/dub wraca do Gdyni, by w klimatycznym wnętrzu Baru Carnivale podnieść temperaturę i zagwarantować wam znakomitą imprezę w jamajskich klimatach.

TimeTable:
21:00 - 0:00 DJ DubRadiX (Dj set)
22:00 - 22:25 El Cabu (koncert)
23:00 - 23:45 Dawid Albaaj (Koncert)
0:00 - 03:00 Rootical Connection Sound System (DJ set)

DUB RADIX (Get Dub Records)
Selektor, dub master i producent w Rootical Connection sound system. To alter ego producenta i promotor pochodzącego z Częstochowy Radosława Kobusa, absolwenta gdańskiej ASP, współtwórcy i rezydenta Koloni Artystów w Stoczni Gdańskiej. Tworzy muzykę inspirując się roots reggae, dubem, industrialem, elektroniką. Uczestniczył w wielu wydarzeniach kulturalnych oraz festiwalach, miedzy innymi Berlin dub festiwal. Cyklicznie od 5 lat można go usłyszeć na Ostródzkim molo w trakcie Ostróda reggae festiwalu, jest także organizatorem obozu muzycznego Dub Sound Camp, którego celem jest między innymi edukacja w zakresie produkcji i realizacji dźwięku Prowadzi dwa netlabele Get Dub Records i Trinity Records.

EL CABU
Wokalista, raper, freestyle'owiec pochodzący z Kaszub, obecnie rezydujący w Sopocie. W latach 2004-2012 nagrał sześć rapowych, podziemnych albumów, z którymi sporo koncertował supportując czołówkę polskiej sceny muzycznej. Po 2012 roku zaczął przechylać się bardziej w stronę reggae, czego owocem było kilkanaście dobrze przyjętych koncertów. W przygotowaniu jest jego pierwszy album zatytułowany Moi Ludzie, który będzie w całości osadzony w rootsowo - reggae'owym klimacie. Oprócz nawijki, artysta zajmuje się również prowadzeniem koncertów i festiwali jako konferansjer.

DAWID ALBAAJ
Pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem "K-Jah" Walczakiem, czego efektem był numer "Righteousness", który ukazał się na składance "Sweet Love Riddim" dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Na koncie ma także nagrany wspólnie z Wersmanem numer "Miłości Chwila". Artysta regularnie pojawia się na scenie u boku Kamila Bednarka czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu "Przebojowe Duety". Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem.

ROOTICAL CONNECTION SOUND SYSTEM
To zjednoczone siły trzech trójmiejskich selektorów, promotorów i pasjonatów korzennych wibracji. Dub Radix, Ledu i Krzych hołdują bezkompromisowemu, soundsystemowemu stylowi grania tworząc ze swojej selekcji potężną dawkę szeroko pojętej muzyki reggae okraszonej chantingiem na mikrofonie i najróżniejszymi efektami dzwiękowymi.. W doborze numerów kierują się przede wszystkim głębią brzmienia i przekazu. Rootical Connection to także inicjatywa mająca na celu stworzenie własnego, w pełni niezależnego i mobilnego sound systemu. Cel został osiągnięty. A wszystko to, by szerzyć muzykę Jah!

Reggae Carnivale
Bar Carnivale, Gdynia, ul. Władysława IV 11a
30.09.2017, start godzina 21:00
Wjazd free

Organizatorzy
Carnivale Bar
Agencja Artystyczna Perspektywy