Kobieta z Wydm w Krakowie

Bilety na koncert Kobieta z Wydm w Krakowie - 16-11-2017

Koncert Kobieta z Wydm w Krakowie

Kobieta z wydm

16.11.2017 19:30

Kraków(Małopolskie) - ARTzona
Kobieta z wydm


Koncert zespołu „Kobieta z wydm”, który tworzą: Iwona Król i Błażej Król (niegdyś duet Lauda) oraz Mateusz Rychlicki (znany również z Kristen) w ramach nowohuckiego cyklu muzycznego Odbiornik Live.

Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Błażej Król z żoną Iwoną stworzył przecież duet Lauda, zaś Mateusz Rychlicki był perkusistą w ostatniej scenicznej inkarnacji KRÓLA. Z drugiej strony realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznościach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły się fiaskiem i permanentnym uszkodzeniem sprzętu.

Zespół zmuszony był nagrać całość jeszcze raz, prawie od początku. Kolejnej realizacji towarzyszyło już podskórne napięcie, które przełożyło się na ostateczne brzmienie „Bentala“*. Problemy produkcyjne towarzyszyły płycie zresztą do momentu oddania do tłoczni, z kolei relacje w zespole nigdy były lepsze.  

Dlaczego „Bental”?  Bo, jak mówi sam zespół, to „muzyka podszyta dziwnym niepokojem.  Mroczna i mułem pokryta, ale z światłem na ramieniu.”

*bental - dno zbiornika wodnego jako swoiste środowisko życia (źródło: Słownik Języka Polskiego PWN)

"Najlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie."

Szczepan Twardoch

  • Iwona Król - syntezatory/głos
  • Mateusz Rychlicki - perkusja/gitara/głos
  • Błażej Król - gitara basowa/głos

FB/ Kobieta z wydm:  https://www.facebook.com/kobietazwydm

FB/ Odbiornik Live: https://www.facebook.com/odbiorniklive

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.