Martha High & The Soul Cookers w Szczecinie

Bilety na koncert Martha High & The Soul Cookers w Szczecinie - 10-02-2018

Koncert Martha High & The Soul Cookers w Szczecinie

The Soul Cookers , Martha High

10.02.2018 21:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Free Blues Club


"Bogini soulu" Martha High odkrywa swoje muzyczne dziedzictwo i przywołuje wraz z zespołem the Soul Cookers dobre funkowe czasy specjalnie dla Was!


Martha High śpiewała na scenie z Jamesem Brownem przez 30 lat i była jego najdłużej dzialającą wokalistką. Wciąż regularnie koncertuje jako głowna wokalistka w zespole Maceo Parker'a.


High była jedną z najbardziej zaufanych osób w kręgu Jamesa Browna, a także niekwestionowaną częścią jego muzycznej historii. Występowali wspólnie na historycznym koncercie w Boston Garden w kwietniu 1968 roku, w noc po zabójstwie Martina Luthera Kinga, gdy Brown uspokajał publiczność i wysyłał pozytywną energię ze sceny.


Martha była także u boku Jamesa, gdy ten podróżował do Vietnamu, aby zabawiać muzyką amerykańskie odziały lub podczas koncertu Rumble In The Jungle w Zairze, w którym uczestniczyło 60 000 osób, tuż przed słynną walką George'a Foremana i Muhammada Ali'ego.


Kolejnym potwierdzeniem na to, że High pozostaje potężną muzyczną siłą, jest jej nowy solowy album "Singing For The Good Times" wydany wiosną 2016 roku. Piosenkarka zaprezentuje go już niebawem we Free Blues Club!


Skład zespołu:


Martha High - wokal


The Soul Cookers:


Eric Wakenius - gitara, wokal


Leonardo Corradi - organy


​Tony Match - perkusja


Eric Wakenius - utalentowany syn słynnego Ulfa Wakeniusa (gitarzysty współpracującego z takimi ikonami jazzu jak Oscar Peterson, Herbie Hancock, Ray Brown, Joe Henderson, Max Roach, Kenny Kirkland), wyposażony w talent odziedziczony po ojcu, choć realizujący się w zupełnie innej muzycznej stylistyce. Eric swój muzyczny kunszt kształtował w Los Angeles, gdzie jego głównym instrumentem była gitara elektryczna.


Leonardo Corradi – ten młody Włoch to muzyczne odkrycie ostatnich lat. Młody geniusz organów Hammonda nazywany jest „Jimmi Smith'em na sterydach" ze względu na swoja iście ognistą i naturalną grę na tym trudnym instrumencie. Mimo swojego młodego wieku (25 lat) grywał już z takimi muzykami jak: Antonio Sanchez, Dave Liebman, Kurt Rosenwinckel, Rick Margitza, Jessie Davis czy Pee Wee Ellis. Uznany za najlepszego hammondzistę roku 2010 przez JAZZIT magazine. Jak mówią jego fani - grę na organach Hammonda podniósł do rangi sztuki.


Tony Match - to francuski perkusista i działacz jazzowy. Przez piętnaście lat pracował ze śmietanką jazzowego świata, zarówno jako producent muzyczny jak i muzyk. Fred Wesley, Pee Wee Ellis, Paul Jackson the Headhunters, Ulf Wakenius, Lionel Loueke, Jean Marie Ecay, Richard Galliano, Rick Margitza to tylko kilka z wielu nazwisk współpracowników Tony'ego. Jest on zaangażowany w wiele projektów dotyczących takich ikon jak Kurt Elling, Charlie Haden, Ernie Watts i Gonzalo Rubalcaba. Występował z Randym Breckerem, Flavio Boltro, Jesse Davisem... Tony Match skomponował, wyprodukował i miksował ponad sto utworów dla najważniejszych marek, włącznie z firmą Deutsche Grammophon.