Trebunie-Tutki na Nowy Rok! Stacja Orunia Gdańsk

Bilety na koncert Trebunie-Tutki na Nowy Rok! Stacja Orunia Gdańsk - 20-01-2018

Koncert Trebunie-Tutki na Nowy Rok! Stacja Orunia Gdańsk

Trebunie Tutki

20.01.2018 20:00

Gdańsk(Pomorskie) - Miejski Dom Kultury w Grańsku - Stacja Orunia - MDKwG


Na ten Nowy Rok zagrają dla Państwa i zaśpiewają piknie - Trebunie-Tutki!
W Stacji Orunia 20 stycznia zabrzmią najpiękniejsze nuty spod samiuśkich Tater! 
Będzie kolędowo, karnawałowo, ale nie tylko - usłyszycie także utwory z obszaru „world music”. Przygotujcie się na piękny, porywający, pełen pasji i radości muzykowania wieczór.
Stacja Orunia i Scena Muzyczna GAK zapraszają! 
Bilety w cenach 30 zł w przedsprzedaży, w dzień koncertu 40 zł. 
Miejsca siedzące.
TREBUNIE-TUTKI
– to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.
Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. 
Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo. 
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską. 
Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA i w Indiach, a już za tydzień wybiera się do Armenii. W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej. 
We wrześniu 2016r. ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli, który zapoczątkował serię koncertów na scenach world music. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji iwe Włoszech. Płyta jest dystrybuowana również w krajach Beneluxu.