"Colours of Tango" - koncert w Rybniku

Bilety na koncert "Colours of Tango" - koncert w Rybniku - 10-02-2018

"Colours of Tango" - koncert w Rybniku

różni wykonawcy

10.02.2018 18:00

Rybnik (Śląskie) - Zabytkowa Kopalnia Ignacy, ul. Mościckiego 3

46

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
Poruszające zmysły tango jest idealną propozycją dla zakochanych.


Colours of Tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata.


Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. 
Miłość do tanga połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of Tango.
Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii - Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon).
Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga. 

Zespół koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, został także uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tango.

Zapraszamy na koncert różni wykonawcy w Rybniku
Koncert odbędzie się w/na Zabytkowa Kopalnia Ignacy przy ul. Mościckiego 3.