Soft Grid | Sarmacja | Domek Grabarza w Szczecinie

Koncert Soft Grid | Sarmacja | Domek Grabarza w Szczecinie - 03-02-2018

Koncert Soft Grid | Sarmacja | Domek Grabarza w Szczecinie

Soft Grid , Sarmacja

03.02.2018 20:30

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Klub Storrady (Domek Grabarza)


Berlińskie eksperymentalne trio i elektroniczny duet z Polski. To skład pierwszego z lutowych koncertów cyklu Tego Słucham. W Domku Grabarza w sobotę 3 lutego wystąpi Soft Grid i Sarmacja.

Zgodnie z zapowiedziami, w roku 2018 nasz cykl będzie w dużej mierze wypełniony składami z alternatywnej sceny Niemiec. Kto bywał na koncertach w 2017 to wie, że naprawdę jest tam wiele do pokazania. Tym razem łączymy berlińskie trio Soft Grid i polski elektroniczny duet Sarmacja, by zapewnić wieczór muzycznych przygód.

Soft Grid powstało w 2014 roku. To berlińskie trio, składające się z Jany Sotzko (znanej z The Dropout Patrol), Theresy Stroetges (znanej też jako Golden Disko Ship) i Sama Slatera. W swoich piosenkach mieszczą koloryt różnych gatunków i instrumentów: synthpop miesza się z krautrockiem, a głośny garaż z elektronicznym ambientem i melodyjnym folkiem. W 2016 roku ukazał się ich debiutancki, ciepło przyjęty album "Corolla". W Polsce zagrają po raz pierwszy.

Wieczór otworzy elektroniczny duet Sarmacja. Tworzą go Michał Kołowacik (Echo Deal) i Paweł Bartnik (DJ Sajko). Pierwsza płyta Sarmacji - „Tutejsi” - ukaże się w 2018 roku nakładem Astigmatic Records. To hip-hopowe bity i dubowe przestrzenie. Wkręcające historie o syfie i upadłych bohaterach, którzy próbują dźwignąć się z kolan.

Soft Grid | Sarmacja w cyklu Tego Słucham
Sobota 3 lutego 2018, godz. 20.30
Klub Storrady (Domek Grabarza)
ul. Storrady 2, Szczecin
20 pln

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1351939071576856/

Muza:
Soft Grid
https://www.youtube.com/watch?v=FMB59b5MJt4
https://softgrid.bandcamp.com/
Sarmacja
https://www.youtube.com/playlist?list=PLAIOzewKWef7tHO2NfYlaC-lC4xtVSJMw
https://sarmacja.bandcamp.com/releases