Jubileuszowa ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA 20 lat - Kamil Bednarek, Ewa Farna , Pectus, Anna Wyszkoni w Katowicach

Bilety na koncert Jubileuszowa ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA 20 lat - Kamil Bednarek, Ewa Farna , Pectus, Anna Wyszkoni w Katowicach - 22-04-2018

Koncert Jubileuszowa ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA 20 lat - Kamil Bednarek, Ewa Farna , Pectus, Anna Wyszkoni w Katowicach

Golec uOrkiestra

22.04.2018 18:00

Katowice (Śląskie) - Spodek, Al.Korfantego 35

3417

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
Jubileuszowa ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA 20 lat


20 lat minęło? W przypadku Golec uOrkierstry prawie niemożliwe! A jednak! Właśnie w 1998 roku powstał jeden z najbardziej charakterystycznych , rozpoznawalnych i przebojowych polskich zespołów.


Choć ich droga na szczyt na samym początku nie była łatwa – jury festiwalu opolskiego nie poznało się na „Ścierniscu”, a rozgłośnie radiowe z rezerwą podeszły do „Lornetki” – to dziś stanowią o sile polskiej muzyki pop, oczywiście w odcieniach folku, jazzu czy rock and rolla.


Siłą napędową są bracia Łukasz i Paweł, którzy nadają ton całej orkiestrze, piszą, śpiewają, komponują i dbają o markę Golec uOrkiestra.


To oni sprawili, że tradycyjna muzyka góralska tak wspaniale połączyła się z muzyką pop. Bracia przetarli szlak i stworzyli warunki dla całego folk-popowego nurtu, który opanował polskie listy przebojów na początku XXI wieku. Zrobili jednak coś więcej – kłaniając się tradycji, umiejętnie wpletli jej piękno w muzykę rozrywkową. Nie zdradzając jej, nasycili swoje utwory jej duchem. Do dziś pozostają wierni swemu stylowi, co od lat docenia ich publiczność licznie przychodząc na koncerty Orkiestry. A same występy to nie tylko muzyka, to także przygotowane z ogromnym pietyzmem stroje, dowcipna konferansjerka i nierzadko zupełnie nieprzewidywalna choreografia.


Dziś zapraszamy Państwa na wspaniałe święto – jubileusz 20 – lecia Golec uOrkiestry. Podróż przez lata naznaczone przebojami, które znamy na pamięć: Lornetka, Pędzą Konie, Pieniądze To Nie Wszystko, Crazy Is My Life czy Ściernisco, które cytował jeden z prezydentów USA. Najbliższe koncerty to nie tylko podsumowanie dotychczasowych dokonań, ale także wiele niespodzianek, wyjątkowi goście, a być może również zapowiedź kolejnych płyt zespołu. Proszę przeżyć z nami te chwile, wspominać i cieszyć się muzyką tej jedynej, tak niesamowitej grupy.


Drodzy Państwo, zapowiadając koncerty Golców śmiało można użyć stwierdzenia: potrafią zagrać wszystko, ale... na szczęście grają to co chcą! I niech tak zostanie. Co najmniej na kolejne 20 lat.


Informacja:
Koncerty zostaną poprzedzone kampanią informacyjną pn. „Numery Twoich Przyjaciół 998 – 112”


Szczegóły koncertu:


http://www.atma.com.pl/


https://www.facebook.com/atmacompl/


Bilet ulgowy przysługuje dziecku w wieku od 4-ego do 12-ego roku żcyia (tj. 12 rocznicy urodzin - na podstawie dokumentów umożliwiającego stwierdzenie wieku. Dokument należy okazać przy wejściu na koncert.


Galerie

Zapraszamy na koncert Golec uOrkiestra w Katowicach
Koncert odbędzie się w/na Spodek przy Al.Korfantego 35.