Karnet Pole Namiotowe - Cieszanów Rock Festiwal

Bilety na Karnet Pole Namiotowe - Cieszanów Rock Festiwal

Karnet Pole Namiotowe - Cieszanów Rock Festiwal

Hunter , The Analogs , DECAPITATED , Materia , Dr Misio

15.08.2018 12:00

Cieszanów(Podkarpackie) - PCKIS Wędrowiec w Cieszanowie


The Rumjacks, Decapitated, Shantel & Bucovina Club Orkestar, Booze&Glory, Frontside, Krzysztof Zalewski na Cieszanów Rock Festiwal 2018!

Cieszanów Rock Festiwal, największy festiwal rockowy w południowo – wschodniej Polsce, ogłasza gwiazdy nadchodzącej, 9. edycji. IX edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia 2018 w Cieszanowie na Podkarpaciu.

Healidnerem CRF 2018 będzie legenda celtic-punka z Australii – The Rumjacks. Grupa ma na swoim koncie żywiołowe koncerty na największych festiwalach oraz rzesze fanów na całym świecie. The Rumjacks nagrali do tej pory trzy regularne płyty „Gangs of New Holland" (2010) i najnowszy „Sober & Godless" (2015), Sleepin' Rough (2016). W swoim repertuarze mają również polski akcent. Chodzi o piosenkę „Zielona Góra”, do której tekst napisali po wspaniałym koncercie w tym mieście, który był jednocześnie drugim koncertem The Rumjacks w Europie. Ich najbardziej znaną piosenką jest „An Irish Pub Song”.

Drugi najmocniejszy punkt tegorocznej imprezy to zespół rodem z Krosna na Podkarpaciu (CRF odbywa się na Podkarpaciu), znany bardzo mocno zagranicznej publiczności - metalowy Decapitated. Grupa wydała siedem albumów studyjnych, z których ostatni to „Anticult” z 2017 roku.

Trzeci hedaliner - Shantel jest twórcą międzygatunkowych brzmień, tworząc oryginalny styl stanowiący połączenie popumuzyki etnicznej i disco. W swej twórczości łączy tradycyjne bałkańskie rytmymuzykę cygańskąklezmerską i elektroniczną muzykę dyskotekową. Jego hity „Bucovina”, „Disko Partizani” „Disko Boy” czy „Citizen of Planet Paprika” zyskały popularność zarówno w Niemczech, jak i w wielu innych krajach Europy. Jest również autorem muzyki do nagrodzonego w 2007 roku w Cannes filmu „Na krawędzi niebaFatiha Akına. Jego remix z Mahala Rai Banda trafił również na ścieżkę dźwiękową kultowego filmu „Borat” i zaowocował specjalną trasą koncertową. Na CRF 2018 wystąpi w ramach specjalnej trasy Shantel & Bucovina Club Orkestar Shantology //30 years club guerilla”.

 

Jednym z mocniejszych punktów tegorocznego programu będzie brytyjska legenda street-punka - Booze&Glory. To młody, założony w 2009 roku zespół, z wieloma sukcesami na koncie. Z Polską łączy ich Marek, wokalista i perkusista grupy oraz świetny cover piosenki „Leave The Kids Alone”, nagrany na płytę i wykonywany przez zespół Kult.

Kolejny wykonawca to grupa The Toasters, legendarny zespół ska z USA. To najstarszy i najdłużej grający zespół ska w Stanach Zjednoczonych. Przez 35 lat The Toasters zagrało tysiące koncertów, wydało kilkanaście albumów, w tym 9 studyjnych w takich wytwórniach jak: Moon Ska Records, Megalith Records, Celluloid, Stomp Records, Caroline Distribution i Skaloid. 

Następnym metalowym ciosem będzie zespółFrontside, który jako jeden z celów postawił sobie zaskakiwanie odbiorców, dlatego też kapela nigdy nie trzymała się sztywnych ram gatunkowych. Znakiem rozpoznawczym zespołu stało się swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z ujarzmionym piekłem sekcji rytmicznej i spajającym wszystko doskonałym wokalem, opartym tak na czystych wokalizach, jak i diabelskim, opętańczym ryku wściekłej bestii. Doceniła Frontside też branża muzyczna. W 2003 roku grupę nagrodzono Fryderykiem za płytę "I odpuść nam nasze winy". Jesień 2018 roku przyniesie dziewiąty studyjny krążek Frontside.

Na CRF 2018 zawitają także weterani street punka grupa The Analogs. W styczniu tego roku wydali swoją kolejną płytę, która nazywa się „Wilk”. Powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej.

Po raz pierwszy na CRF 2018 wystąpi Krzysztof Zalewski. To muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Powrócił na dobre płytą „Złoto”. Aktualnie utwory z tego albumu takie jak„Miłość Miłość” oraz „Polsko”, królują na listach przebojów.

 

Kolejny koncert na festiwalu zagra również Łąki Łan. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i charyzmatycznego lidera - Paprodziada. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które na długo pozostaje w pamięci. O energię pod sceną zadba także Skampararas. Grupa zadebiutowała w 2000 roku, doskonale przyjętym, albumem „Jedność i zwycięstwo”, który do dzisiaj cieszy się sporym zainteresowaniem fanów muzyki ska.

Do składu CRF 2018 dołączyli również Romantycy Lekkich Obyczajów, alternatywny duet założony przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie. Mają na koncie dwie płyty, a na wiosnę 2018 planowana jest premiera kolejnej pod tytułem „Neoromantyzm”.

Nowa edycja przynosi również dobre wieści dla miłośników heavy metalu i dobrego humoru – na festiwal wraca Nocny Kochanek. Mówią, że na Cieszanów Rock Festiwal czują się jak w domu o czym świadczy wypowiedź Krzysztofa Sokołowskiego, wokalisty i lidera zespołu – „Muszę przyznać, że gdy tylko dowiedzieliśmy się, że znów możemy zagrać na CRF, po prostu się podnieciliśmy. W 2016 roku zostaliśmy przywitani tam na miejscu tak, jakbyśmy grali tam co roku i byli znajomymi większości uczestników tego festiwalu”.

 

Lata 60-te i 70-te jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu. W taką bigbitowo-rockową muzyczną podróż chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne. Takim przykładem będzie koncert Ani Rusowicz z zespołem. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz utwór „W co mam wierzyć” z filmu „Sztuka kochania”. Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród „Fryderyk”. Kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając pięć płyt w stylu retro, z których dwie pokryły się złotem.

 

Kolejny punkt programu CRF 2018 to załoga o nazwie Dr Misio pod wodzą Arka Jakubika, wokalisty i aktora znanego m.in. z w filmów Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”).  Dr Misio gra ostrego rock & rolla ze znakomitymi tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty „Młodzi” i „Pogo”, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff . Najbardziej charakterystycznymi utworami są: „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo” czy „Mr.H….”. Wiosną 2017 roku ukazała się trzecia płyta Dr Misio pt. „Zmartwychwstaniemy”.

 

Dżem, ten grający jeszcze z Ryśkiem Riedlem, to legendarny polski zespół o niemalże kultowym wymiarze. Koncerty tej grupy zyskały rangę niecodziennych, a publiczność, która chóralnie śpiewa wszystkie numery z koncertowej listy zespołu, uznać można za równie wyjątkową. Koncerty Dżemu należą do przeżyć, które pozostają na długo w pamięci. Podczas tegorocznego koncertu zespołu Metallica w Polsce to właśnie utwór Dżemu „Wehikuł czasu” dostąpił zaszczytu i został zagrany i zaśpiewany przez muzyków Metaliki.

O metalowe uderzenie na CRF 2018 zadba na CRF 2018 również Hunter. W zespole, oprócz lidera i wokalisty – Pawła “Draka” Grzegorczyka występuje m.in. skrzypek Michał Jelonek oraz Dariusz “Daray” Brzozowski, na co dzień perkusista norweskiego zespołu Dimmu Borgir. Do Cieszanowa przyjadą z jubileuszowym setem: - „33” stało się właśnie kolejną magiczną cyfrą w historii Huntera. Czasy są nieproste. Dużo się dzieje. W tym dużo złego niestety. Lód, na którym tańczy świat, jest coraz cieńszy. I nie na wszystko niestety mamy wpływ. Ale nie będziemy tu krakać. Wyrzucimy z siebie te frustracje, beznadzieję, obawy i złe emocje. Zatańczymy razem i będziemy cieszyć się tym, póki trwa. I niezależnie od tego co stanie się później chcielibyśmy w roku 2018 zagrać wszystkie koncerty w duchu tego 33- lecia. Mamy nadzieję, że będziecie na z nami na Cieszanów Rock Festiwal 2018mówią muzycy zespołu Hunter.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie także legend polskiej sceny rockowej. Na CRF wystąpi Proletaryat, który rok temu świętował swoje 30-lecie.

Na CRF nie może zabraknąć jubileuszu. W tym roku, wyłącznie w podczas CRF 2018, specjalnym koncertem swoje XX-lecie świętować będzie Cała Góra Barwinków, której muzyka to połączenie ska, reggae i rocksteady. Na scenie pojawią się goście specjalni „Barwinków” – muzycy zespołów Dubska i Zabili mi Żółwia.

 

Na scenę CRF 2018 powraca Łydka Grubasa, która kontynuuje ofensywę koncertową jaką jest II część trasy O-tour C-ból” oraz Patyczak, tym razem jako Brudne Dzieci Sida, który poprowadzi również warszaty w festiwalowym City Ngo.

 

W ten nurt wpisuje się również Zenek. To muzorobol, który nie zna żadnych ram, żadnych ograniczeń. To wygłodniała, nieposkromiona, twórcza bestia spuszczona z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego, która muzykę traktuje jak piaskownicę do zabawy. Na przestrzeni zaledwie dwóch lat nagrał 5 solowych płyt, w tym takie odpały jak groove-metalowy album w wymyślonym języku, czy różową płytę dla dzieci z jednorożcem na okładce. Swój piąty album napisał i nagrał w 14 dni i wydał go przed czwartą płytą...

Na scenie głównej zagrają laureaci przeglądów zespołów CRF 2017: Radioslam, P.A.G.E oraz Marry B.

Na miejscu festiwalu znajdują się: 2 sceny, kąpielisko, strefa gastronomiczna, strefa organizacji pozarządowych CITY NGO.



Powiązane