Aspekty pojedynczości - Meszkania Poezji Fundacji Testudo - Miasto Poezji 2018 w Lublinie

Koncert Aspekty pojedynczości - Meszkania Poezji Fundacji Testudo - Miasto Poezji 2018 w Lublinie - 23-05-2018

Koncert Aspekty pojedynczości - Meszkania Poezji Fundacji Testudo - Miasto Poezji 2018 w Lublinie

różni wykonawcy

23.05.2018 19:00

Lublin(Lubelskie) - Whisky Cafe


Józef Bilski – historyk, miłośnik gór a także podróży, w których uznaje tylko jeden środek lokomocji - autostop. W kręgu jego zainteresowań leżą również: historia sztuki, filozofia i archeologia. Organizator Lubelskiego Przeglądu Poetyckiego „Strojne w biel”, OTPPS "Bazuna" oraz cyklu koncertów „Lubelskie Spotkania z Bazuną”. Autor trzech tomów poezji: niebobieszczadzkość (2013), Trzy wieczory w Siekierezadzie (2016), Kroki w mroku (2017). Publikował również w antologiach m.in. Dźwiękosłowa, Ogrodowe Iluzje czy Haiku o Lublinie. Lublin w wierszach i fotografii. Jego wiersze doczekały się oprawy muzycznej – śpiewane są przez zespół Zawiani (Wrocław), bieszczadzkiego zakapiora Romka „Łabiego” Dobrowolskiego czy kraśnickiego barda Jacka Kadisa. Niespokojna dusza, człowiek drogi. Towarzyszą mu w niej słowa wierszy Norwida, Harasymowicza i Szocińskiego; dźwięki pieśni Okudżawy, Kaczmarskiego, Nohavicy; a pod powieką obrazy Kossaków i Maxa Ernesta. Lubi wschód z jego sennością, wielokulturowością, nostalgizmem. I w tym kierunku biegną najczęściej jego wędrówki – bo jak mawia: „im dalej na wschód tym lepiej”.

Jeremi Jastrzębski - Plastyk, poeta, twórca i koordynator działań grupy poetyckiej "Antologia Oddechów". Programowo nie zainteresowany drukiem własnej twórczości, aczkolwiek z chęcią czytający swoje wiersze publicznie. Prezentował swoje wiersze podczas edycji Miasta Poezji w 2009 i 2010 roku w ramach cyklu "Poezjoterapia", a także w Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. W 2015 roku jego wiersze znalazły się w publikacji towarzyszącej III Nałęczowskim Spotkaniom z Poezją, zaś w 2016 roku pojawiły się w antologii Ogrodowe Iluzje wydanej przez Portal Literacki „Ogród Ciszy” Współautor spektaklu "Game Over" powstałego w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych "Tektura" we wrześniu 2013 r. Miał decydujący wpływ na kształt spektaklu literacko-muzycznego zrealizowanego razem z muzykami rockowej grupy Londyn w czerwcu 2008, na który złożyły się także jego wiersze w osobistej interpretacji.


Tomasz Kowalczyk - ur. 1965 w Płońsku, 1990 ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, 1997 doktoryzował się z historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Współtwórca i administrator kilku forów literackich. Publikował w almanachach poetyckich, m.in. Ogrodowe portrety (2009), Ogrodowe pejzaże (2010), Ogrodowe fantazje (2011) i Ogrodowe iluzje (2016), których był współredaktorem i wydawcą oraz w antologiach pokonkursowych. Autor tomików: Myśli jak niedokończone pacierze (2011), Poza granicą perswazji (2013) oraz Portfolio mitochondrialnej Ewy (2015), Obsesje wokół koronkowego stanika (2017). W przygotowaniu czwarty zbiorek wierszy pod roboczym tytułem Maski. Od kilkunastu lat mieszka w Lublinie.

Andrzej Samborski - twórca krótkich form, tłumacz i krytyk poetycki, któremu także zdarza się zaśpiewać lub zagrać na teatralnej scenie. Urodził się w 1967 roku w Lublinie. Studiował psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz wiedzę o teatrze w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Laureat XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, III Agonu Poetyckiego "O wieniec akantu". Autor zbiorów poetyckich: „Na śmiech i życie”,„To się śpiewa, to się tańczy” oraz arkuszy: „Coś takiego”, „Orzeł czy reszka”. Jest członkiem grupy poetyckiej „Antologia Oddechów”. Wiersze i przekłady poetyckie z języka angielskiego publikował, m.in., w "Przeglądzie Powszechnym", "Akcencie" oraz w izraelskich pismach "Nowiny-Kurier", "Kontury". Współpracuje z Kwartalnikiem Literackim "Wyspa". Śpiewał z zespołem klezmerskim „Chojzes Klezmorim”. Jako aktor występuje w "Teatrze Pierwszego Kontaktu".



Powiązane