Sonaty na flet i fortepian w Przemyślu

Koncert Sonaty na flet i fortepian w Przemyślu - 01-12-2014

Koncert Sonaty na flet i fortepian w Przemyślu

Martyna Klupś-Radny , Iwona Popławska-Zimowska

01.12.2014 18:00

Przemyśl(Podkarpackie) - Klub Niedźwiadek


„Sonaty na flet i fortepian”
wystąpią Martyna Klupś-Radny (flet)
i Iwona Popławska-Zimowska (fortepian)

1 grudnia 2014 r. (poniedziałek), godz. 18.00
Klub "Niedźwiadek" - wstęp wolny
Mecenat: Miasto Krotoszyn
Organizator: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK


Martyna Klupś- flecistka , studentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu pod kierunkiem Tomasza Walczaka, oraz studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Uczestniczyła w wielu kursach na których pobierała lekcje u flecistów: świa: Wally Hasse, Łukasza Długosza, prof. Janosa Balinta , prof. Jerzego Mrozika, prof. Kazimierza Moszyńskiego, dr Ewy Murawskiej, dr hab. Elżbiety Woleńskiej. Brała też udział w warsztatach kameralnych prowadzonych przez prof. M. Szwajger- Kułakowską.

Laureatka konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych m. in. : I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Belgradzie, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie. Laureatka III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Sosnowcu, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, a także na Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Bydgoszczy. Martyna jest także laureatką II nagrody na XI Europejskim Konkursie „Mendelsohn Cup” we Włoszech i I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie „Giovanni Musicisti” w Treviso . Laureatka I nagrody na V Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie i II nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu. Osiągnięcia w muzyce kameralnej to finał I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z fortepianem w Warszawie, I nagroda w kategorii zespołów kameralnych trio na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Izabelin- Łomianki / Warszawa, wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze. Flecistka uzyskała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w latach 2007-2008. W 2010 r. została stypendystką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” . W kolejnych latach 2012/2013 otrzymała stypendium niemieckiej fundacji Jutting , a także stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Roku 2013 Martyna Klupś-Radny otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dzidzictwa Narodowego dla studentów. Martyna brała udział w wielu projektach m. in. oprawa muzyczna - występ solowy w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza; org. UAM i Archidiecezja Poznańska, a także wykonała recital solowy w cyklu „ Młodzi laureaci w Wadze”. W 2013r. Miała okazję wystąpić na wręczeniu prestiżowych nagród dla dziennikarzy w klubie pod Gruszą w Krakowie. Ponadto koncertuje w wielu ośrodkach kulturalnych w Krakowie i innych miastach polskich W jej szerokim repertuarze znajdują się utwory epok od baroku po muzykę XX wielu. Są to dzieła solowe, a także kameralne.


Iwona Popławska-Zimowska jest absolwentką studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu doc. Ewy Wolak-Moszyńskiej. Ukończyła również Państwowe Liceum Muzyczne im. F. Chopina w Krakowie w klasie fortepianu mgr Ireny Kluczkiewicz oraz klasie skrzypiec mgr Zbigniewa Kawalca. Brała również udział w kursach mistrzowskich solowych i kameralnych wybitnych pedagogów, jak prof. Karl-Heinz Kammerling, Kevin Kenner, Paul Gulda. W roku 2005 otrzymała tytuł doktora sztuki w specjalności fortepian. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Do najważniejszych osiągnięć pianistki należą nagrody w kategoriach solowych oraz kameralnych uzyskane na konkursach krajowych oraz międzynarodowych, m.in: wyróżnienie w kategorii duet na III Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi, II nagroda w kategorii trio oraz III nagroda w kategorii solo na V Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, II nagroda w kategorii zespoły kameralne na VIII Międzynarodowym Konkursie Clarinet Competition „Saverio Mercadante” we Włoszech, I nagroda w kategorii zespoły kameralne, II nagroda w kategorii fortepian solo oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu współczesnego na VIII Międzynarodowym Konkursie „Citta di Asti” we Włoszech, I nagroda w kategorii fortepian solo, I nagroda w kategorii fortepian na cztery ręce oraz I nagroda w kategorii zespoły kameralne na VIII Międzynarodowym Konkursie „Musica Insieme” we Włoszech. Na Międzynarodowym Konkursie „TIM” w Paryżu otrzymała dyplom honorowy. Jako kameralistka angażuje się w wiele projektow muzycznych, uczestnicząc w festiwalach muzycznych oraz koncertach kameralnych na terenie kraju i Europy. Artystka promuje muzykę polską za granicą wykonując utwory polskich kompozytorów współczesnych, takich jak Tadeusz Szeligowski, Kazimierz Serocki, Marcel Chyrzyński. Wykonanie „Sonaty na fortepian” Kazimierza Serockiego spotkało się z uznaniem podczas międzynarodowych konkursow (V Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, VIII Międzynarodowy Konkurs „Citta di Asti” - nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu współczesnego, VIII Międzynarodowy Konkurs „Musica Insieme” w Musile di Piave).