KONCERT FAMILIJNY BAJKI DŹWIĘKIEM PISANE w Gorzowie Wielkopolskim

314

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Adam Goik / dyrygent, kompozytor
Maciej Gorczyczyński / narrator (Królik Anatol, Borsuk Rufus)
Kamila Nowak / narrator (Borsuk Rufus)
 
Podczas tego koncertu familijnego zaprosimy naszych młodych słuchaczy na wycieczkę do magicznego lasu. Poznamy jego burmistrza – Królika Anatola, nieco strachliwego Borsuka Rufusa i wielu innych sympatycznych bohaterów.
Bajki dźwiękiem pisane z cyklu Las, dwa, trzy to dwie muzyczne historie o zabawnych losach mieszkańców leśnej krainy. Opowiedzą je, jak na bajki przystało, narratorzy, a towarzyszyć im będzie muzyka grana na żywo przez orkiestrę. Słuchając jej brzmienia, przekonamy się, jak świetnie instrumenty potrafią ilustrować nasz świat – przyrodę i zwierzęta. Dowiemy się też, że dźwiękiem można opowiadać podobnie jak słowem, opisując charakter postaci albo przedstawiając nastrój sytuacji. W bajce o Króliku Anatolu wykonawcami będą muzycy grający na instrumentach dętych: flecie, oboju, klarnecie, waltorni i fagocie. W bajce o Borsuku Rufusie zagra już cała orkiestra. Nie zabraknie też ciekawostek na temat poszczególnych instrumentów oraz kolorowych wizualizacji.
Kompozytorem obu muzycznych bajek jest Adam Goik, który bardzo chętnie pisze dla dzieci. Autorką tekstów Bajek jest Amalia Obrębowska.