BO WE MNIE JEST SEX – PIOSENKI KALINY JĘDRUSIK KONCERT Z CYKLU LIGHT w Gorzowie Wielkopolskim

Bilety na koncert BO WE MNIE JEST SEX – PIOSENKI KALINY JĘDRUSIK KONCERT Z CYKLU LIGHT w Gorzowie Wielkopolskim - 25-05-2019

BO WE MNIE JEST SEX – PIOSENKI KALINY JĘDRUSIK KONCERT Z CYKLU LIGHT w Gorzowie Wielkopolskim

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej , Jacek Kraszewski , Marcin Partyka

25.05.2019 19:00

Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) - CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ - FILHARMONIA GORZOWSKA, ul. Dziewięciu Muz 10

483

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
 
Marcin Partyka / kierownictwo muzyczne, aranżacje, fortepian
 
Śpiew:
Jagoda Stach
Anna Fedorowicz
Aurelia Luśnia
Karolina Łopuch
Karolina Burek
Klaudia Kuchtyk
 
Janusz Gast / scenariusz i reżyseria
Bogusław Sobczuk / prowadzenie
„Bo we mnie jest seks, gorący jak samum / Bo we mnie jest seks, któż oprzeć się ma mu?” – nucąc ten ponadczasowy i kultowy przebój, zapraszamy na najbardziej kobiece wydarzenie sezonu – koncert piosenek Kaliny Jędrusik.
Niezapomniana artystka i aktorka była kobietą o wielu twarzach. Nie przystawała do żadnych kanonów czy utartych kobiecych typów. Swoją ekstrawagancją budziła skrajne emocje – od zachwytu do potępienia. Symbol seksu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, skandalistka, prowokatorka i barwny rajski ptak na tle ówczesnej szarej peerelowskiej rzeczywistości. Jednocześnie niezrównana interpretatorka piosenek Kabaretu Starszych Panów. Kochali ją widzowie, słuchacze piosenek, publiczność teatralna i twórcy. Oprócz Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pisali dla niej najlepsi poeci i kompozytorzy: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Krzysztof Komeda, Adam Sławiński. Dziś jej wizerunek jest już legendą, a samą artystkę wspominamy bez kontrowersji, za to z nostalgią, podziwem i w najlepszych słowach – wybitna, niepowtarzalna, niezastąpiona. Taką właśnie Kalinę Jędrusik wspominać będziemy również podczas tego wyjątkowego koncertu, słuchając jej najbardziej znanych piosenek.