Michelle Gurevich w Warszawie

Bilety na koncert Michelle Gurevich w Warszawie - 23-05-2019

Koncert Michelle Gurevich w Warszawie

Michelle Gurevich

23.05.2019 20:00

Warszawa (Mazowieckie) - Niebo, ul. Nowy Świat 21

1156

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Michelle Gurevich z nowym albumem w Polsce!

Michelle Gurevich wydała niedawno znakomitą, piątą płytę zatytułowaną„Exciting Times”. Artystka, którawyprzedała dotychczas wszystkie koncerty w Polsce, przyjedzie 23. maja do warszawskiego Nieba, aby zaprezentować fanom najnowszy album i największe hity.

Artystka zręcznie manewruje pomiędzy motywami retro i zaskakującą szczerością, tworząc tragikomiczne, sentymentalne, a zarazem melodyjne piosenki. Kanadyjka łączy humor z realizmem w mroczne i intymne ballady okraszone fatalistycznymi i ciętymi tekstami.

Historia Gurevich zaczyna się w momencie, gdy jej wyprodukowany w sypialni debiutanci album, w niewyjaśniony sposób trafia do krainy jej przodków. Niedługo później płytęmożnausłyszeć zarówno najachtach rosyjskich milionerów i jako dzwonki matek nacałej Ukrainie. Córka baletnicy i inżyniera z Leningradu dorastała słuchając kolekcji płyt rodziców, w której znajdowały się zarówno sowieckie nagrania, jak również klasyki lat 70’tych. Wpływy temożnausłyszeć w całejtwórczości Michelle.

Jej muzyka przywołuje skojarzenia z Nico i Leonardem Cohenem, ale także z sowieckimi gwizdami, jak Anna Pugaczowa z głosem podobnym do Tanity Tikaram. Początkowo działała pod pseudonimem Chainawoman, jednak w 2016 roku zdecydowała sięna zmianę i zaczęła występować pod własnym nazwiskiem.

W muzyce Gurevich słychać dekadenckie, dramatyczne i poważne melodie zagrane na zabytkowych instrumentach, które interpretujądoświadczenie wielkiej samotności, przy okazji łącząc się z głosem, którywydaje siębyć znajomy, jednak wyjątkowy na tle dziedzictwa europejskiego nurtu chanson. Michelle stworzyła niszę, która obejmuje wschodnioeuropejską diasporę, berlińską scenę queer i tych, którzy poprostu lubująsię w melodramatycznych balladach w stylu Charlesa Aznavoura, Zeki Mueren, czy Lucio Dallego. Dzięki temu regularnie wyprzedaje koncerty w miastach takich, jak Stambuł, Warszawa, Berlin, czy Ateny.

Wszystkie albumy artystki zostały nagrane w ten sam „sypialniany” sposób utrzymując intymność i prostotęwyrazu. Michelle stworzyła jednak nowy gatunek oparty poczęścina stylowych elementach melodyjnych, ale przede wszystkim na celebracji fatalistycznego podejście do pisania muzyki.