Najpiękniejsze Pieśni i Ballady Bułata Okudżawy w Gomunicach

Bilety na koncert Najpiękniejsze Pieśni i Ballady Bułata Okudżawy w Gomunicach - 22-03-2019

Koncert Najpiękniejsze Pieśni i Ballady Bułata Okudżawy w Gomunicach

różni wykonawcy

22.03.2019 19:00

Gomunice(Łódzkie) - Club Bogart


Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Warto więc ocalić od zapomnienia i zaprezentować ten program muzyczny.


„Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy” to program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Was 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.


W maju 2017 roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.


Program "Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy" wykonują:


Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak.


Artur Chyb
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.


Tomasz Imienowski
Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy. Współpracował również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz zespołem Piramidy. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie.
Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu ( m.in. muzycy zespołów TSA, Republika, Nocna Zmiana Bluesa) . Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą. Koncertował także w radiu i telewizji.



Powiązane