JazZamek #23 - Adam Bałdych Quartet "Sacrum Profanum" w Poznaniu

Bilety na koncert JazZamek #23 - Adam Bałdych Quartet "Sacrum Profanum" w Poznaniu - 19-05-2019

Koncert JazZamek #23 - Adam Bałdych Quartet "Sacrum Profanum" w Poznaniu

Adam Bałdych Quartet

19.05.2019 19:00

Poznań (Wielkopolskie) - Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

166

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


19.05 g. 19.00 JazZamek #23
Adam Bałdych Quartet Sacrum Profanum
Sala Wielka
bilety 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)
Kasa CK Zamek, CIK, www.bilety24.pl.
 
SACRUM PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. 
 
SACRUM PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok 
w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji 
i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego czy utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany 
z ogromnym namaszczeniem formalnym, a jego próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno - interpretacyjnej były wręcz zabronione. Bałdych czujnie obserwując przemiany dzisiejszego świata, podejmuje to wyzwanie i tworzy nowy projekt, włączając w niego również swoje nowe kompozycje napisane specjalnie dla tego kwartetu. 
 
Po niezwykle udanych projektach „The New Tradition” z Yaronem Hermanem, „Antiphona - Psalmy Syryjskie" czy ostatnio „Brothers” z norweskim Helge Lien Trio, Bałdych tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych jak  dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu ze swoim odbiorcą. Najnowszy projekt Adama Bałdycha – Adam Bałdych Quartet – współtworzony jest z wybitną czołówką polskiego jazzu Krzysztofem Dysem na fortepianie, Michałem Barańskim na kontrabasie i Dawidem Fortuna na perkusji będzie miał swoją premierę 29 marca 2019r.