WROsound 2019 - dzień 1 we Wrocławiu

Bilety na koncert WROsound 2019 - dzień 1 we Wrocławiu - 14-06-2019

Koncert WROsound 2019 - dzień 1 we Wrocławiu

Sokół , Onuka , Smif-n-Wessun , Alfa Mist

14.06.2019 19:00

Wrocław (Dolnośląskie) - Centrum Kultury Impart, ul. Mazowiecka 17

2450

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


WROsound

14-15 czerwca 2019

plac Społeczny, Wrocław

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impartu klimatycznym podwórku.
 
Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową ­– wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów. W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif-N-Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz Król. Rolę tegorocznego kuratora pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radia RAM.

Line-up:

14.06

Sokół + Goście (PL)

ONUKA (UKR)

Smif-N-Wessun (US)

Alfa Mist (UK)

15.06

Michael Kiwanuka (UK)

SOHN (UK)

James Holden & The Animal Spirits (UK)

Król (PL)