Juwenalia Krakowskie 2019 w Krakowie

Koncert Juwenalia Krakowskie 2019 w Krakowie - 22-05-2019

Koncert Juwenalia Krakowskie 2019 w Krakowie

Krzysztof Zalewski , Fisz Emade Tworzywo

22.05.2019 18:00

Kraków (Małopolskie) - Klub Studencki Żaczek, al. 3-go Maja 5

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Juwenaliowi Niepokorni, 22.05
Scena plenerowa przed Klubem Żaczek, al. 3 Maja 5

FISZ EMADE TWORZYWO
KRZYSZTOF ZALEWSKI

***

BILETY
bilet ulgowy - 10,00 zł (ważny tylko z legitymacją studencką)
bilet normalny - 30,00 zł

Online dostępne na Ekobilet: https://ekobilet.pl/klub-zaczek/juwenaliowi-niepokorni-22-05-1553261797975/347163-bilety-na-koncert

UWAGA!
Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat, mogą uczestniczyć w koncercie pod warunkiem posiadania ważnego biletu normalnego
oraz podpisanej zgody opiekunów prawnych na uczestnictwo w imprezie.

Gotowy wzór do pobrania:
https://docs.google.com/document/d/1KYq5MPX7yBl6b8KZfd09UlvwAiczwW1dsJia2nfWTHM/edit?usp=sharing

***

Krzysztof Zalewski - to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny - wiedzą to już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z "Zeliga". Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta "Złoto". Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta "Zalewski śpiewa Niemena". Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.
Krzysiek skomponował i napisał tekst do hitowego utworu "Początek", który razem z Dawidem Podsiadło i Kortezem prezentował prawie każdej wakacyjnej soboty wielotysięcznej publiczności koncertów Męskiego Grania. Warto także "rzucić uchem" na wydany 30 stycznia utwór Krzysztofa Zalewskiego pt. "Kurier". Singiel zapowiada najnowszy film Władysława Pasikowskiego o tym samym tytule.

***

Po sukcesach ostatnich projektów, FISZ EMADE TWORZYWO powraca z nowym albumem "Radar". Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem; zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem. Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż - to "muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów.
Nastawienia swojego własnego "radaru". Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek "Fisz" Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr "Emade" Waglewski.

Album dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019r. a singlem promującym jest utwór "Dwa Ognie" który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.


Galerie