WMQ WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET w Katowicach

Bilety na koncert WMQ WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET w Katowicach - 13-10-2019

Koncert WMQ WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET w Katowicach

Maria Sadowska , Krzysztof Zalewski , Wojtek Mazolewski Quintet

13.10.2019 18:30

Katowice(Śląskie) - Sala Kameralna Narodowej Orkiestry Symfonicznej


WMQ WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET

GOŚCIE SPECJALNI: MARIA SADOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI

MUZYKA KRZYSZTOFA KOMEDY

 

13 października 2019 r.

niedziela

godz. 18.30

Sala Koncertowa NOSPR

 

Potężna dawka muzycznych emocji w wyjątkowym i niepowtarzalnym składzie!

Po raz pierwszy na wspólnej scenie, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Europy, wraz z WMQ Wojtek Mazolewski QUINTET wystąpią:

Maria Sadowska i Krzysztof Zalewski!

 

Wojtek Mazolewski po znakomicie przyjętym albumie „Polka”, umieszczonym przez prestiżowy amerykański „DownBeat Magazine” w pierwszej piątce najlepszych płyt jazzowych 2018 r., opracował materiał z interpretacjami utworów Krzysztofa Komedy.

WMQ znakomicie brzmi na płytach, jednak znakiem rozpoznawczym kwintetu są koncerty na żywo: to prawdziwie wybuchowa mieszanka najlepszej szkoły jazzowego grania z tym, co nowoczesne i poruszające współczesnego odbiorcę.
Wraz ze swoim kwintetem – Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim – Mazolewski przygotował potężną dawkę muzycznych emocji.

„W naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny, ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek” – mówi Mazolewski.


Maria Sadowska – wokalistka, reżyserka, autorka tekstów i kompozytorka. Sympatię widzów i słuchaczy zdobyła nie tylko swoimi produkcjami artystycznymi, ale również jako juror programu „The Voice of Poland” i jedna z gwiazd popularnego „Agenta”. W znakomitym stylu łączy ambitne brzmienie jazzu z klubowymi rytmami. Porywa słuchaczy głosem i scenicznymi pomysłami, a jej muzyczna wszechstronność gromadzi na koncertach tłumy fanów.

 

Krzysztof Zalewski to jedna z najsilniejszych osobowości współczesnej polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Brodką, zespołem Hey czy Kasią Nosowską. Podziwiany i rozchwytywany, zbiera entuzjastyczne recenzje i zaliczany jest do najważniejszych obecnie polskich artystów. Laureat Fryderyka w kategorii „Nowe wykonanie” za album „Zalewski śpiewa Niemena”. Statuetkę otrzymał również za piosenkę „Początek”, uznaną za utwór roku.

Koncert, organizowany przez agencję artystyczną All Muses sp. z o.o. na zakończenie tegorocznej, VII edycji festiwalu „Screen & Sound Fest. – Komeda Remixed”, z pewnością przejdzie do historii polskiego nowoczesnego jazzu.

 

Występy kwintetu Wojtka Mazolewskiego to prawdziwe źródło jazzowej energii, sprawdź koniecznie!Powiązane