GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW w Olsztynie

Koncert GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW w Olsztynie - 25-08-2019

Koncert GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW w Olsztynie

Hitano

25.08.2019 16:30

Olsztyn (Warmińsko-mazurskie) - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Zamkowa 10

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
W duchu poszanowania odrębności i pielęgnowania wielokulturowych tradycji miasta, wraz z zespołem Hitano zapraszamy do wyśmienitej zabawy przy dźwiękach energetycznych melodii i refleksyjnych romskich pieśni.

Zespół Hitano powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Założycielem jest Adam Lulek Fedorowicz, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej „Hitano”. Grupa zachowuje oryginalne brzmienie swoich utworów. Dziś ma na koncie liczne osiągnięcia. Band wielokrotnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romskiej w Ciechocinku. Był też jednym z zespołów, który pod patronem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego brał udział w koncertach na rzecz mniejszości narodowych.

Muzycy grają folk z różnych stron świata. Każdy, kto był na ich koncercie, z uśmiechem wspomina pełne energii rytmy rodem z Bałkanów, refleksyjne romskie pieśni, wesołe piosenki biesiadne, które zna każdy, a nawet standardy jazzowe. Mówią o sobie, że są „zespołem rodzinnym” i jedynym w Polsce, który gra i śpiewa wyłącznie na żywo: Mamy swój własny styl. Nie naśladujemy innych artystów. Dzięki wielkiemu talentowi Adama Fedorowicza śpiewamy i wykonujemy jego własne kompozycje.
wstęp
10 zł (pojedynczy)
20 zł (rodzinny 2+2)