MAGDA PISKORCZYK w Gdyni

Bilety na koncert MAGDA PISKORCZYK w Gdyni - 19-09-2019

Koncert MAGDA PISKORCZYK w Gdyni

Magda Piskorczyk

19.09.2019 19:30

Gdynia(Pomorskie) - Blues Club


MAGDA PISKORCZYK - Dwukrotna półfinalistka największego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku. Trzykrotnie nominowana do najważniejszej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. We Francji nazwana "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.

Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima ze Szwecji. Występowała z wieloma uznanymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Organkiem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Szłapczyńskim, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin' Slimem, Billy Gibsonem, Ritą Engedalen, Seckou Keitą czy grupą Engerling. Od 2011 roku prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest płyta "Magda Piskorczyk Masterclass".

Magda śpiewa głównie po angielsku, chętnie jednak sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.Wystąpi:

Magda Piskorczyk
(wokal, gitara akustyczna i basowa, perkusja, aranżacje)

z zespołem w składzie:
Bartosz Kazek - perkusja i instrumenty perkusyjne;
Jędrzej Weber / Szymon Kucharczyk - gitary