The Flower Kings / Iamthemorning / Rikard Sjöblom w Piekarach Śląskich

Bilety na koncert The Flower Kings / Iamthemorning / Rikard Sjöblom  w Piekarach Śląskich - 03-12-2019

Koncert The Flower Kings / Iamthemorning / Rikard Sjöblom w Piekarach Śląskich

The Flower Kings , KAYAK

03.12.2019 19:00

Piekary Śląskie (Śląskie) - Ośrodek Kultury Andaluzja, ul. Oświęcimska 45

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Wieczór z Progresywnym Rockiem!
Już w grudniu tego roku na deskach Klubu U Bazyla w Poznaniu oraz w OK Andaluzja w Piekarach Śląskich zagrają The Flower Kings, Iamthemorning oraz Rikard Sjöblom Pierwszy z zespołów powstał w 1994 roku w Szwecji, z inicjatywy Roine Stolta (występującego później m. in. w Transatlantic czy The Tangent) i bardzo szybko znalazł uznanie wśród fanów prog-rocka, wdzierając się przebojem na największe festiwale i sprzedając płyty w tysiącach egzemplarzy. Zespół porusza się po orbicie, nakreślonej przez takich wykonawców jak: Genesis czy Yes. We współczesnym światku progrockowym ma przypiętą łatkę zespołu prawdziwie klasycyzującego muzykę art-rockową. A nazwiska członków formacji: Roine Stolt, Hasse Fröberg,  czy Jonas Reingold z pewnością wzbudzają podziw, niejednego fana na świecie!
 
Grupa ostatni raz w Polsce wystąpiła w 2012 roku. Od tego czasu ukazały się aż dwa nowe, wysoko oceniane albumy, z których utwory na pewno usłyszymy na żywo.
 
Formacja Iamthemorning powstała w 2010 roku w St. Petersburgu. Zespół ma na swoim koncie już pięć albumów studyjnych, a ich ostatni, ciepło przyjęty album ukazał się w sierpniu bieżącego roku. Polskiej publiczności szerzej znani są między innymi dzięki występowi podczas Ino-Rock Festiwalu.

Rikard Sjöblom, szwedzki wokalista i klawiszowiec szerzej znany jest jako założyciel grupy Beardfish, w której śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Od 2014 roku związany jest także z brytyjską formacją Big Big Train.

Bilety:
przedsprzedaż: 125zł - miejsca siedzące/stojące,
w dniu koncertu: 140zł – miejsca siedzące/stojące,