Wysocki, Okudżawa - Najwięksi bardowie XX wieku - PIRAMIDY - koncert w Toruniu

Bilety na koncert Wysocki, Okudżawa - Najwięksi bardowie XX wieku - PIRAMIDY - koncert w Toruniu - 22-09-2019

Wysocki, Okudżawa - Najwięksi bardowie XX wieku - PIRAMIDY - koncert w Toruniu

różni wykonawcy

22.09.2019 18:00

Toruń (Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Po raz kolejny w Dworze Artusa zagoszczą piosenki największych bardów XX wieku: Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, a także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb - czyli muzycy zespołu PIRAMIDY.


Koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.


Podczas występu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu w Dworze Artusa będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne Ochota na Wołkov, Centrala zero siedem, Gdzie Wywiozą oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: Aleksander Sergiejewicz Puszkin, Pieśń o Huzarze, a także Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się.


Galerie