Stanisława Celińska w Gdańsku

Bilety na koncert Stanisława Celińska w Gdańsku - 25-10-2019

Koncert Stanisława Celińska w Gdańsku

Stanisława Celińska

25.10.2019 20:00

Gdańsk (Pomorskie) - Stary Maneż, ul. Słowackiego 23

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Stanisława Celińska to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym.

Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody, jakie otrzymała za podwójnie platynową "Atramentową", złoty "Suplement" i złote kolędy "Świątecznie". Podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku odebrała - po raz pierwszy w historii festiwalu - nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem.

Najnowsza płyta artystki pt. "Malinowa" ukazała się w maju 2018 roku - składa się na nią 14 premierowych utworów. W warstwie tekstowej to w większości autorskie dokonania Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór "Ja-tu, Ty-tam" zaśpiewany w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka. Twórcy płyty "Malinowa..." - Stanisława Celińska i Maciej Muraszko - otrzymali w tym roku nagrodę muzyczną Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka.