CLAN OF XYMOX w Zabrzu

Bilety na koncert CLAN OF XYMOX w Zabrzu - 25-09-2020

Koncert CLAN OF XYMOX w Zabrzu

Clan Of Xymox

25.09.2020 20:00

Zabrze(Śląskie) - Niezależne Centrum Kultury Wiatrak


Już 9 września 2020 holenderska grupa CLAN OF XYMOX wystąpi w zabrzańskim klubie CK Wiatrak.

CLAN OF XYMOX to zespół doskonale znany polskim fanom za sprawą audycji Tomasza Beksińskiego oraz dzięki licznym występom zarówno w klubach jak i na festiwalach m.in CASTLE PARTY. Dla fanów muzyki dark wave to absolutny klasyk gatunku.

Grupa powstała w 1981 r. w Nijmegen, założona przez Ronniego Mooringsa (instrumenty klawiszowe, śpiew, gitara) i Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew). Dotychczas wydali 15 albumów studyjnych, 2 DVD, Album koncertówy, Składankową płytę The Best Of oraz album z coverami Kindred Spirits (2012), Ich ostatnia płyta Days Of Black była wydana w kwietniu 2017 roku.

Muzyka CLAN OF XYMOX nosi piętno dokonań takich grup jak Joy Division, The Cure, The Sisters of Mercy, Dead Can Dance czy Siouxsie and the Banshees, jednak w stosunku do dokonań wyżej wymienionych zespołów była o wiele barwniej zaaranżowana (m.in. dzięki szerokiemu użyciu syntezatorów i wielu nowinek technicznych) i choć muzyka Clan Of Xymox przechodziła wiele zmian, zawsze należał on do najważniejszych zespołów sceny niezależnej lat 80 i 90.