MUZYCZNE KRAJOBRAZY KONCERT KAMERALNY w Gorzowie Wielkopolskim

Bilety na koncert MUZYCZNE KRAJOBRAZY KONCERT KAMERALNY w Gorzowie Wielkopolskim - 21-02-2020

MUZYCZNE KRAJOBRAZY KONCERT KAMERALNY w Gorzowie Wielkopolskim

różni wykonawcy

21.02.2020 19:00

Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) - CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ - FILHARMONIA GORZOWSKA


Cracow Guitar Quartet to czołowa polska formacja gitarowa wykonująca muzykę klasyczną wszystkich epok – od renesansu po współczesność. Podczas tego koncertu muzycy zaproszą na muzyczną podróż z czterema gitarami – od Europy po Amerykę Południową.
Na początek Niemcy – obraz XVII-wiecznej dworskiej kultury tanecznej ujęty w ramy czterech tańców ze zbioru Terpsichore, musarum aoniarum quinta autorstwa kompozytora, organisty i teoretyka muzyki Michaela Praetoriusa oraz III Koncert Brandenburski Johanna Sebastiana Bacha – arcydzieło muzyki koncertującej i jeden z najpiękniejszych przykładów barokowego obrazu światła i cienia. Miniatura Rêverie Claude’a Debussy’ego to już Francja. Kompozycja przypomina ulotny pejzaż, marzycielską wizję utrwaloną w dźwiękach, którym piękne brzmienie gitary nadaje szczególnego uroku. Za sprawą ilustracyjnej kompozycji Leo Brouwera Krajobraz kubański z deszczem przeniesiemy się w niezwykły świat brzmień sonorystycznych, mieniących się wieloma odcieniami padającego deszczu – od pojedynczych kropli, po burzę z piorunami i gradem.
Po przerwie zabrzmi muzyka Edvarda Griega z baśniowej suity Peer Gynt – przepełniona wielkim smutkiem Pieśń Solvejgi oraz orientalny Taniec Anitry. Dalsza podróż – za sprawą programowej fantazji orkiestrowej Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego – ukaże nam świat ludowej fantastyki rosyjskiej, zaś w krainę białoruskich baśni zabierze nas współczesna opowieść o sześciu rybach – Die sechs Fische – austriackiego kompozytora i gitarzysty Dietmara Ungeranka. Na zakończenie przeniesiemy się do Ameryki Południowej, słuchając Tańców brazylijskich napisanych przez pochodzącego z tego kraju gitarzystę i multiinstrumentalistę Celso Machado.
 

Cracow Guitar Quartet:
Miłosz Mączyński / gitara
Joanna Baran-Nosiadek / gitara
Łukasz Dobrowolski / gitara
Mateusz Puter / gitara 
 
PROGRAM:
MICHAEL PRAETORIUS (1571-1621)
Cztery tańce z Terpsychory 
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Koncert brandenburski nr 3 BWV 1048 
CLAUDE DEBUSSY (1862-1918)
Rêverie 
LEO BROUWER (*1939)
Krajobraz kubański w deszczu 
EDVARD GRIEG (1843-1907)
I i II Suita Peer Gynt op. 46 i 55
Pieśń Solvejgi i Taniec Anitry 
MODEST MUSORGSKI (1839-1881)
Noc na Łysej Górze 
DIETMAR UNGERANK (*1950)
Die sechs Fische (część I i II) 
CELSO MACHADO (*1953)
Tańce brazylijskie (wybór)
 
BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 
-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.