WŁASNY PUNKT SŁYSZENIA KONCERT KAMERALNY w Gorzowie Wielkopolskim

Bilety na koncert WŁASNY PUNKT SŁYSZENIA KONCERT KAMERALNY w Gorzowie Wielkopolskim - 13-03-2020

WŁASNY PUNKT SŁYSZENIA KONCERT KAMERALNY w Gorzowie Wielkopolskim

różni wykonawcy

13.03.2020 19:00

Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) - CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ - FILHARMONIA GORZOWSKA, ul. Dziewięciu Muz 10

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Tym razem zapraszamy na spotkanie z kameralistyką wymagającą sporej dozy indywidualnej wrażliwości. Muzycy zagrają bowiem w trio oraz duetach, a więc w formacjach dających możliwość bycia jednocześnie kameralistą i solistą. Dzięki doborowi repertuaru i jego różnorodności każdy z instrumentów będzie miał spore pole do popisu.
Z kręgu polskiej muzyki współczesnej posłuchamy kompozycji dwóch wielkich twórców – Krzysztofa Pendereckiego oraz Witolda Lutosławskiego. Trio na skrzypce, altówkę i wiolonczelę (1991) to utwór fascynujący i hipnotyzujący dynamizmem, ekspresją i sugestywnością. Jego siłę tworzą przeciwieństwa harmonii, tempa i nastroju. Brzmienia bardzo gwałtowne, dysonansowe i ostre współistnieją tu z przejmującymi kantylenami oraz tajemniczymi, onirycznymi dialogami skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Pomysłowością i energią zaskakuje również Witold Lutosławski w Bukolikach (1952). Melodie kurpiowskie ze zbiorów księdza Władysława Skierkowskiego, które były inspiracją do napisania quasi-ludowych miniatur, kompozytor potraktował bardzo indywidualnie. Częściom nieparzystym nadał taneczne tempo, rytmiczną witalność i nieco surowe brzmienie; części wolne wyróżniają się oryginalnymi, lekko impresjonistycznymi harmoniami i nostalgiczną aurą.
Dopełnieniem programu będzie pełen napięć, a zarazem melancholijny duet na skrzypce i altówkę francuskiego twórcy Arthura Honeggera, a także wirtuozowska Passacaglia norweskiego kompozytora i skrzypka Johana Halvorsena będąca transkrypcją finałowej części Suity klawesynowej g-moll Händla.
 
Trio smyczkowe:
Weronika Janik / skrzypce
Wiktor Rudzik / altówka
Katarzyna Olejnik / wiolonczela 
 
PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI (*1933)
Trio na skrzypce, altówkę i wiolonczelę 
WITOLD LUTOSŁAWSKI (1913-1994)
Bukoliki na altówkę i wiolonczelę 
ARTHUR HONEGGER (1892-1955)
Duo na skrzypce i wiolonczelę 
JOHAN HALVORSEN (1864-1935)
Passacaglia na skrzypce i wiolonczelę
 

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 

-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Galerie