RAZ DWA TRZY - WAŻNE PIOSENKI we Wrocławiu

Bilety na koncert RAZ DWA TRZY - WAŻNE PIOSENKI we Wrocławiu - 07-12-2019

Koncert RAZ DWA TRZY - WAŻNE PIOSENKI we Wrocławiu

Raz Dwa Trzy

07.12.2019 18:00

Wrocław (Dolnośląskie) - Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


RAZ DWA TRZY - WAŻNE PIOSENKI
 
NARODOWE FORUM MUZYKI
 
07.12.2019 r., godz. 18.00
 
 
Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków.
 
Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggae'owe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu.
 
Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen.
 
Zapraszamy Państwa na koncerty, które będą muzyczną podróżą po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.
 
Gościnnie w koncercie wystąpią:
 
 
 
Maciej Obara - saksofon
 
Polski saksofonista, kompozytor, improwizator charakteryzujący się rozpoznawalną frazą i silnym brzmieniem. Artysta, który od początku kariery konsekwentnie rozwija swój własny język muzyczny. Brał udział w dwóch amerykańskich sesjach nagraniowych albumów Four oraz Three z czołówką nowojorskiej sceny muzycznej. Następnie został członkiem zespołu Tomasza Stańko New Balladyna Quartet.
 
Na początku 2017 otrzymał od Manfreda Eichera zaproszenie do sesji nagraniowej w studiu Rainbow w Oslo, w efekcie czego 3 listopada 2017 wydał album, zatytułowany Unloved. Premiera albumu odbyła się na festiwalu Jazztopad w sali NFM we Wrocławiu. W 2018 otrzymał „Fryderyka” w kategoriach „Muzyk jazzowy roku” i „Jazzowy album roku”.
 
 
 
Andrzej Jagodziński - fortepian
 
Polski pianista jazzowy, w swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie, biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival.
 
 
 
Tomas Celis Sanchez - instrumenty perkusyjne
 
To szeroko znany na gruncie polskim znakomity perkusjonista (choć ma wykształcenie w klasie kontrabasu). Grywa między innymi z Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, czy Ewą Urygą. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii.
 


Galerie