Drums Fusion 2022: Pat Metheny "Side Eye" with James Francies & Marcus Gilmore w Bydgoszczy

Bilety na koncert Drums Fusion 2022: Pat Metheny "Side Eye" with James Francies & Marcus Gilmore w Bydgoszczy - 02-06-2022

Koncert Drums Fusion 2022: Pat Metheny "Side Eye" with James Francies & Marcus Gilmore w Bydgoszczy

Pat Metheny , James Francies , Marcus Gilmore

02.06.2022 19:00

Bydgoszcz(Kujawsko-pomorskie) - Opera Nova - Państwowa Opera w Bydgoszczy


Sprawdź bilety

NOWA DATA!
02.06.2022, godz. 19:00
Bydgoszcz, Opera Nova
bilety: 150zł, 170zł, 190zł 

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na pierwszy w historii występ Pata Methenego w Bydgoszczy! Wystąpi on z projektem Pat Metheny "Side-Eye" with James Francies & Joe Dyson w Opera Nova w Bydgoszczy, dnia 2 czerwca 2022 roku.
Artysta potwierdził swoją europejską trasę koncertową, przesuniętą z powodu pandemii.

>Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność<
________________________________________________________________________________

Pat Metheny - bezprecedensowa gwiazda gitary, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy oraz jedyny na świecie muzyk, który zdobył Grammy w ponad dziesięciu kategoriach!

Gitarzysta osiągnął mistrzowskie umiejętności poruszania się w takich stylistykach muzycznych, jak współczesny i latynoski jazz, czy muzyka fusion. Metheny konsekwentnie podążą swoją artystyczną ścieżką od czasów swoich pierwszych publikacji muzycznych, wydanych ponad 40 lat temu w legendarnej wytwórni ECM. Współpracuje z bardzo szeroką gamą uznanych muzyków, którzy w wielu konfiguracjach zasilali składy Pat Metheny Group czy przy solowych występach. Mowa o takich muzycznych znakomitościach, jak: Lyle Mays, Bill Frisell, Charlie Haden, Chick Corea, czy Herbie Hancock.

W Bydgoszczy usłyszymy najnowsze wcielenie muzyka, czyli projekt Side-Eye, gdzie Metheny wystąpi u boku muzyków młodszego pokolenia: pianisty Jamesa Franciesa oraz rewelacyjnego perkusisty Marcusa Gilmore’a.

"Marcus Gilmore w wieku 18 lat grał w zespole Kevina Haysa w klubie Blue Note i już wtedy był świetnym muzykiem” – tak o 33 letnim dziś perkusiście wypowiadał się niedawno jeden z najwybitniejszych trębaczy jazzowej sceny – Nicholas Payton. Gdy dodać do tego odziedziczone geny legendy perkusji, Roya Haynesa (Gilmore jest jego wnukiem) oraz doświadczenia gry w zespole Chica Corea, otrzymujemy prawdziwy przepis na sukces. O jego kunszcie świadczą nie tylko pochlebne opinie sławnych muzyków, ale i dorobek nagród perkusisty, na czele z Latin Grammy otrzymaną w 2014 roku. Marcus Gilmore to już nie wschodząca gwiazda perkusji, lecz prawdziwy filar sekcji rytmicznej zespołów, w których gra".

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PAT METHENY RUSZA W DROGĘ Z TRÓJKOWĄ SIESTĄ
Jakkolwiek „Złote czasy radia” Woody Allen umieszcza w trzeciej dekadzie minionego stulecia, także i dziś istnieją audycje ważne dla całego pokolenia. Wśród programów muzycznych do grona najcenniejszych tytułów należy trójkowa Siesta. Marcin Kydryński, związany ze stacją od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił Siestę blisko dwadzieścia lat temu i od tamtej pory logo z „frunącym mężczyzną” pojawia się na bestsellerowych płytach, afiszach Siesta Festiwalu w Gdańsku i w kolejnych miastach, które przyjmują pod swoje skrzydła cykl koncertów Siesta w Drodze. Przez dziesięć lat publiczność złakniona „muzyki szczęśliwej” spotkała artystów tej miary co Omara Portuondo, Angelique Kidjo, Bobby McFerrin, Melody Gardot, Mariza, Anoushka Shankar, Chick Corea, Take 6, Buika, Yasmin Levy czy trudne do policzenia postacie ze świata fado a zwłaszcza świetlistej muzyki z Cabo Verde. W Sieście przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości. Rok 2020 przynosi najważniejszą spośród dotychczasowych tras koncertowych spod znaku Siesty.
Oto powraca do Polski geniusz jazzu, prawdopodobnie najpopularniejszy artysta muzyki improwizowanej naszych czasów, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy – Pat Metheny. Artysta dla Siesty niejako założycielski i postać ważna też w życiu samego autora projektu. Wszak Pat i Marcin wraz z Anną Marią Jopek stworzyli słynną, przełomową dla polskiej muzyki ostatecznie „platynową” płytę Upojenie. Pat Metheny w swoim nowym Trio odwiedzi pod banderą Siesty u progu lata 2020 aż pięć polskich miast, co czyni tę wizytę jego najdłuższą trasą koncertową nad Wisłą. Ważny moment dla Siesty. Bezcenne doświadczenie dla melomanów w całej Polsce.

*******

Sprawdź biletyPowiązane