"Odnawiam duszę" benefis Jacka Cygana w Jarocinie

Bilety na koncert "Odnawiam duszę" benefis Jacka Cygana w Jarocinie - 28-11-2019

Koncert "Odnawiam duszę" benefis Jacka Cygana w Jarocinie

Jacek Cygan

28.11.2019 19:00

Jarocin (Wielkopolskie) - Jarociński Ośrodek Kultury, Plac FMR 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


 

Jacek Cygan po raz kolejny pojawi się w Wielkopolsce na zaproszenie ostrowskich muzyków. Ten wybitny autor tekstów piosenek, a także poeta, prozaik i librecista nie tylko posłucha, jak ostrowianie interpretują jego utwory, ale też opowie o kulisach ich powstania, o swoich artystycznych przygodach i o bujnym życiu artysty. Każdy, kto zasiądzie na widowni, przekona się, że Jacek Cygan to nie tylko wyśmienity autor, ale też świetny gawędziarz, który sypie anegdotami, jak z rękawa.


Jacek Cygan kojarzy się przede wszystkim z tekstami takich hitów, jak „To nie ja byłam Ewą”, „Jaka róża taki cierń”, czy „Chwytaj dzień”, ale w gruncie rzeczy to artysta bardzo wszechstronny. Prócz setek piosenek znanych z repertuaru polskich artystów, ma swoim koncie dziesiątki tekstów dla dzieci oraz wiersze zebrane w tomach: „Drobiazgi liryczne”, „Ambulaznza”, Pies w tunelu” i „Boskie błędy” oraz zbiór opowiadań pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek”.
> Przez ponad 20 lat współpracował z ostatnim klezmerem Galicji, czyli Leopoldem Kozłowskim. Efektem tej współpracy są zarówno oryginalne pieśni żydowskie jak i przekłady z jidysz. Jacek Cygan to także autor wystawianej w Teatrze STU sztuki „Kolacja z Gustawem Klimtem”, książki „Życie jest piosenką”, opowiadającej historie powstania tekstów do 40 ważnych polskich utworów i drugiej części tych opowieści - zbioru „Uwalniam dusze”, który jeszcze na dobre nie ujrzał światła dziennego.
Autorzy benefisu, którzy po raz drugi wezmą na warsztat twórczość Jacka Cygana, postarają się muzyką i słowem dać publiczności dowody na tę różnorodną twórczość, skupiając się na tej ostatniej, najświeższej publikacji. Zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy spośród ogromnej ilości tekstów wybrał te, które sprowokują Jacka Cygana do opowieści o swoim barwnym artystycznym życiu.W koncercie zaśpiewają: Justyna Wojtkowiak, Agnieszka Kurzawa i Adam Wasiela, a zagra zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy.