XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS: RASP Lovers / Donny McCaslin

Bilety na XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS: RASP Lovers / Donny McCaslin

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS: RASP Lovers / Donny McCaslin

Donny McCaslin , RASP Lovers

17.11.2019 19:00

Katowice (Śląskie) - Jazz Club HIPNOZA, plac Sejmu Śląskiego 2

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


 

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS

RASP LOVERS
Projekt gitarzysty i kompozytora Szymona Wójcika. Połączenie łódzkiego Romantyzmu, podwarszawskiej Alternatywy, mokotowskiej Schizofrenii oraz kutnowskiego Punku. Łamanie schematów, zabawa formą i konwencją, zestawianie ze sobą elementów na pierwszy rzut oka leżących daleko od siebie, tworzenie muzycznych oksymoronów i kontrastów to główne założenia leżące u podstaw muzyki zespołu. Trudno zaklasyfikować ją do jednego gatunku, jest bowiem miksem punku, awangardowego jazzu, elektroniki, muzyki improwizowanej oraz alternatywnego rocka. Projekt tworzą: Jerzy Mączyński (saksofon tenorowy i barytonowy), Szymon Wójcik (gitara i kompozycja), Marcel Baliński (fortepian i MICKROkorg), Rafał Różalski (kontrabas), Bartosz Szablowski (perkusja).

DONNY MCCASLIN
„Razem z kolegami z zespołu przenosi muzykę na – zdawać by się mogło – nieosiągalne przestrzenie. W stopniu, który jeszcze kilka lat temu był nie do pomyślenia”
Chociaż saksofonista Donny McCaslin dla szerokiej publiczności stał się rozpoznawalny dopiero kilka lat temu, kiedy sam David Bowie zaprosił go do nagrania nowej płyty, trzeba przyznać, że karierę muzyczną ma za sobą całkiem długą. Wystarczy wspomnieć, że już jako dwunastolatek grywał z ojcem wibrafonistą w jego ensemblach, a z licealnym zespołem kilka razy występował na Monterey Jazz Festival. Był także stypendystą prestiżowej amerykańskiej kuźni muzyków jazzowych Berklee College of Music.
McCaslin współpracował z wieloma cenionymi muzykami: Gilem Evansem, Marią Schneider, Davem Douglasem czy Georgem Gruntzem. Na koncie ma trzynaście albumów nagranych jako lider, z których pierwszy Exile and Discovery ukazał się w 1998 roku, a ostatni – wydany w ubiegłym roku Blow. – jest swoistym hołdem dla Bowiego, a zarazem nowym rozdziałem w twórczości McCaslina.
Źródło: www.keysandchords.com

Szczegóły na:
www.arscameralisfestiwal.pl
www.cameralis.art.pl
www.facebook.com/cameralis