PADDY AND THE RATS - celtic punk rock we Wrocławiu

Bilety na koncert PADDY AND THE RATS - celtic punk rock we Wrocławiu - 04-03-2020

Koncert PADDY AND THE RATS - celtic punk rock we Wrocławiu

Paddy and the Rats

04.03.2020 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Sala Gotycka - Stary Klasztor


Paddy and the Rats - gwiazda celtic punk rockowa zagra we Wrocławiu!

 

Miłośników szalonej zabawy przy celtyckiej, punkowej i pirackiej muzyce zapraszamy na koncert zespołu Paddy and the Rats! 

Celtic punk rockowa formacja z Węgier zagra 4 marca w Starym Klasztorze.

 

Grupa powstała w 2008 z inicjatywy muzyków posługujących się pseudonimami Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). Chwilę później muzycy zwerbowali do składu perkusistę Seamusa, a także Sama i Sonny'ego, odpowiedzialnych za brzmienia instrumentów ludowych, m. in. akordeonu, skrzypiec czy dud szkockich. 

Zespół łączy muzykę pubową z gorącym i brudnym punk rockiem. Aby urozmaicić piosenki, wykorzystują irlandzką muzykę pubową, ale można w ich muzyce poczuć też nastrój świata piratów i żeglarzy.

Zespół dzięki licznym koncertom na terenie swojego kraju zyskał szybko dużą popularność, co pozwoliło mu na wydanie w 2009 debiutanckiej płyty zatytułowanej „Rats On Board”, która zawierała przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych oraz garść materiału autorskiego.

Obecnie zespół zaliczany jest do czołówki celtic punk rocka. Na swoim koncie ma 5 albumów, z których wydany ostatnio „Riot City Outlaws” zyskał ogromną przychylność zarówno fanów jak i krytyków gatunku. 

Ci, którzy słuchają ich muzyki na pewno nie zachowają trzeźwości, bo rytm kołysania sprawia, że wszyscy tańczą, skaczą i piją do dna! Większość tekstów dotyczy pijaństwa i pubów. Przez ostatnie 8 lat zagrali ponad 1000 koncertów. Wyprzedawali klubowe koncerty na Węgrzech i wzięli udział w wielu festiwalach w Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Austrii, Belgii, Ukrainie, Serbii, itd.

W ubiegłym roku zespół wystąpił w roli headlinera Punk Folk Celtic Fest 2018 w Krakowie 
Motto zespołu: zmień cały świat w pub!