Wieczór Jazzowy w Pruszkowie

Koncert Wieczór Jazzowy w Pruszkowie - 23-11-2019

Koncert Wieczór Jazzowy w Pruszkowie

DOMINIK WANIA TRIO

23.11.2019 19:00

Pruszków (Mazowieckie) - Muzeum Starożytnego Hutnictwa, Plac Jana Pawła II


Dominik Wania Trio to jeden z wielu projektów, w jakich uczestniczą Max Mucha, Dawid Fortuna i lider formacji Dominik Wania, ale w takim właśnie składzie będziemy mieli okazję posłuchać ich 23 listopada w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

W 2013 roku grupa wydała debiutancki krążek Ravel z jazzowym opracowaniem suity Miroirs Ma’rice'a Ravela. Był to autorski debiut Dominika Wani, za którym przyszły najbardziej prestiżowe trofea. Płytę nominowano we wszystkich kategoriach do nagrody Fryderyk 2014 – najlepsza okazała się w kategoriach Debiut Roku i Jazz: Album Roku. Rangę pianisty podkreśliła także TVP Kultura, przyznając nagrodę Gwarancje Kultury w kategorii Jazz, Rock i inne.

W 2018 roku Wania ponownie został laureatem Fryderyka, tym razem za album Unloved kwartetu Macieja Obary, oraz pianistą roku w ankiecie Jazz Forum i muzykiem roku w ankiecie Polish Jazz.

U nas Dominik Wania zagra z Maksymilianem Muchą i Dawidem Fortuną 23 listopada o godz. 19.00. Bilety – 30 zł – do nabycia w Muzeum.