JACEK WÓJCICKI I BEATA RYBOTYCKA - Widzialność marzeń w Jeleniej Górze

Bilety na koncert JACEK WÓJCICKI I BEATA RYBOTYCKA - Widzialność marzeń w Jeleniej Górze - 18-12-2019

Koncert JACEK WÓJCICKI I BEATA RYBOTYCKA - Widzialność marzeń w Jeleniej Górze

Jacek Wójcicki , Beata Rybotycka

18.12.2019 19:00

Jelenia Góra (Dolnośląskie) - Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Al. Wojska Polskiego 38

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej  "Widzialność Marzeń". 

Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki, duet artystów krakowskiego kabaretu Piwnicy Pod Baranami wystąpi w koncercie "Widzialność marzeń". Ten muzyczny spektakl zabierze publiczność w sentymentalną podróż przez liryczno-muzyczny krajobraz piwnicznych kompozytorów Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i wielu innych. Kolejne przystanki to arie operetkowe Jana Kiepury, sceny kabaretowe i duety wokalne. Artystom towarzyszyć będzie zespół wybitnych muzyków: Konrad Mastyło (fortepian), Michał Braszak (kontrabas), Michał Chytrzyński (skrzypce).

Beata Rybotycka występowała w Starym Teatrze, Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, Teatrze na Woli, a obecnie jest związana z krakowskim Teatrem STU. Jako aktorka Rybotycka występowała m.in. w spektaklach "Fortynbras się upił", "Makbet" i "Wesele, Wyzwolenie, Akropolis". Na swoim koncie ma także niewielki epizod w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, w którym śpiewa w klubie. Jako piosenkarka nagrała dwie solowe płyty. W jej repertuarze pojawiają się przede wszystkim utwory krakowskich kompozytorów, m.in. Grzegorza Turnaua, Jana Kantego Pawluśkiewicza i Andrzeja Sikorowskiego.

Jackiem Wójcicki również łączy występy na ekranie i role teatralne ze śpiewem. Występował występował m.in. w filmach "Ostatni dzwonek", "Korczak", w "Liście Schindlera" zagrał niewielką rolę Henryka Rosnera. Artysta śpiewa po angielsku, francusku i włosku, nagrał kilka płyt. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z takich piosenek jak "Czarne anioły", "Karuzela z Madonnami", "Konie Apokalipsy".